Companie
Detalii identificare
Nume firmăBLUE DANDELION SRL
Cod unic de înregistrare38123310 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ29/2130/2017
EUIDROONRC.J29/2130/2017
Data înființării22.08.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4776
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al florilor, plantelor si semintelor, comert cu amanuntul al animalelor de companie si a hranei pentru acestea, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaMihai Viteazul nr. 30, Călugăreni, Prahova
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
42.443
Profit (Lei)
-9.742
Număr angajați
0
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 42.443 | -9.742 | -812 | 17.280 | 0 | 745 | -16.535 | 0 |
| 2024 | 210.144 | 3.713 | 309 | 20.841 | 494 | 13.555 | -6.792 | 1 |
| 2023 | 231.672 | 0 | 0 | 24.023 | 293 | 13.224 | -10.506 | 2 |
| 2022 | 169.128 | 19.316 | 1.610 | 19.634 | 0 | 32.536 | 12.902 | 1 |
| 2021 | 68.281 | 0 | 0 | 25.806 | 1.389 | 18.303 | -6.414 | 1 |
| 2020 | 61.623 | 52 | 4 | 34.018 | 10.720 | 25.385 | 2.087 | 0 |
| 2019 | 123.106 | 3.468 | 289 | 34.502 | 19.261 | 20.976 | 6.101 | 0 |
| 2018 | 67.702 | 5.629 | 469 | 26.867 | 13.390 | 15.686 | 2.633 | 0 |
| 2017 | 14.643 | 0 | 0 | 15.945 | 3.227 | 9.722 | -2.996 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-22.95%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
58.92%
Lichiditate curentă
0.04
Viteza rotație active
56.97
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-22.95%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
58.92%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -22.95% | 1.77% | 0% | 11.42% | 0% | 0.08% | 2.82% | 8.31% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 2.77% | 0% | 13.21% | 0% | 2.5% | 5.82% | 11.28% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 58.92% | -54.67% | 0% | 100% | 0% | 2.49% | 56.84% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | 3.713 Lei | 0 Lei | 19.316 Lei | 0 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
56.97
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
4.81 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 56.97 | 14.96 | 17.14 | 5.2 | 3.47 | 1.71 | 3.06 | 2.33 | 1.13 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 17.42 | 27.78 | 7.56 | 4.04 | 3.83 | 7.07 | 5.63 | 1.97 |
| Durata medie încasare creanțe | 4.81 zile | 1.56 zile | 0.46 zile | 0.22 zile | 3.74 zile | 4.15 zile | 2.08 zile | 3.77 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 210.144 Lei | 115.836 Lei | 169.128 Lei | 68.281 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.04
Lichiditate imediată
0.04
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.04 | 0.65 | 0.55 | 1.66 | 0.71 | 0.75 | 0.61 | 0.58 | 0.61 |
| Lichiditate imediată | 0.04 | 0.07 | 0.2 | 0.52 | 0.05 | 0.27 | 0.1 | 0.14 | 0.14 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 3.52% | 2.17% | 0% | 7.05% | 29.69% | 47.87% | 46.05% | 24.92% |
| Pondere active circulante | 100% | 96.48% | 97.83% | 100% | 92.95% | 70.31% | 52.13% | 53.95% | 75.08% |
©Firme.ro