Companie
Detalii identificare
Nume firmăIOD DYA S.R.L.
Cod unic de înregistrare38125591 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017000896388
EUIDROONRC.J2017000896388
Data înființării23.08.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4932
Această clasă include, de asemenea: -închirieri de autovehicule particulare, cu operator
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi cu taxiuri
Informații de contact
AdresaAntim Ivireanul nr. 2, Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
59.071
Profit (Lei)
7.179
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 59.071 | 7.179 | 598 | 2.170 | 15.000 | 25.552 | 38.382 | 1 |
| 2023 | 54.717 | 7.755 | 646 | 2.022 | 15.000 | 18.225 | 31.203 | 1 |
| 2022 | 55.686 | 10.402 | 867 | 1.727 | 0 | 25.176 | 23.449 | 1 |
| 2021 | 52.003 | 3.529 | 294 | 1.330 | 0 | 19.627 | 18.297 | 1 |
| 2020 | 42.762 | 9.146 | 762 | 1.794 | 0 | 16.562 | 14.768 | 1 |
| 2019 | 50.714 | 6.555 | 546 | 709 | 3.333 | 7.698 | 10.622 | 1 |
| 2018 | 48.875 | 23.066 | 1.922 | 409 | 8.333 | 16.143 | 24.067 | 0 |
| 2017 | 6.436 | 801 | 67 | 3.193 | 1.957 | 2.237 | 1.001 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
12.15%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
18.7%
Lichiditate curentă
11.78
Viteza rotație active
1.46
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
12.15%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
18.7%
Profit net per salariat
7.179 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 12.15% | 14.17% | 18.68% | 6.79% | 21.39% | 12.93% | 47.19% | 12.45% |
| Marjă profit brut | 14.44% | 15.17% | 21.68% | 9.81% | 24.39% | 14.45% | 50.28% | 15.44% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 18.7% | 24.85% | 44.36% | 19.29% | 61.93% | 61.71% | 95.84% | 80.02% |
| Profit net per salariat | 7.179 Lei | 7.755 Lei | 10.402 Lei | 3.529 Lei | 9.146 Lei | 6.555 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.46
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.46 | 1.65 | 2.21 | 2.65 | 2.58 | 4.6 | 2 | 1.53 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 59.071 Lei | 54.717 Lei | 55.686 Lei | 52.003 Lei | 42.762 Lei | 50.714 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
11.78
Lichiditate imediată
11.78
Pondere active imobilizate
36.99%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 11.78 | 9.01 | 14.58 | 14.76 | 9.23 | 10.86 | 39.47 | 0.7 |
| Lichiditate imediată | 11.78 | 9.01 | 14.58 | 14.76 | 9.23 | 10.86 | 39.47 | 0.7 |
| Pondere active imobilizate | 36.99% | 45.15% | 0% | 0% | 0% | 30.21% | 34.05% | 46.66% |
| Pondere active circulante | 63.01% | 54.85% | 100% | 100% | 100% | 69.79% | 65.95% | 53.34% |
©Firme.ro