Companie
Detalii identificare
Nume firmăAGRIPLUS NB SRL
Cod unic de înregistrare RO 38143253 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/14919/2017
EUIDROONRC.J40/14919/2017
Data înființării28.08.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
161
Această clasă include:
-activităţi agricole pe bază de contract sau cu plată: -pregătirea terenului -stabilirea culturilor -tratarea culturilor -stropirea culturilor, inclusiv din aer -curăţarea pomilor fructiferi şi tăierea viilor -transplantarea orezului, răritul sfeclei -recoltarea -controlul dăunătorilor (inclusiv rozătoare) din agricultură -întreţinerea terenului agricol în bune condiţii agricole şi de mediu -utilizarea echipamentelor de irigaţii
Această clasă include de asemenea:
-închirierea maşinilor agricole cu operatori şi echipaje de lucrători mecanici specializaţi Această clasă exclude: -activităţi după recoltare,
0163 -lucrări de drenaj a terenurilor agricole,
4312 -activităţi de arhitectură peisagistică,
7111 -activităţi ale agronomilor şi economiştilor agricoli,
7490 -grădinăritul peisagistic,
8130 -organizarea expoziţiilor şi târgurilor agricole,
8230
-activităţi agricole pe bază de contract sau cu plată: -pregătirea terenului -stabilirea culturilor -tratarea culturilor -stropirea culturilor, inclusiv din aer -curăţarea pomilor fructiferi şi tăierea viilor -transplantarea orezului, răritul sfeclei -recoltarea -controlul dăunătorilor (inclusiv rozătoare) din agricultură -întreţinerea terenului agricol în bune condiţii agricole şi de mediu -utilizarea echipamentelor de irigaţii
Această clasă include de asemenea:
-închirierea maşinilor agricole cu operatori şi echipaje de lucrători mecanici specializaţi Această clasă exclude: -activităţi după recoltare,
0163 -lucrări de drenaj a terenurilor agricole,
4312 -activităţi de arhitectură peisagistică,
7111 -activităţi ale agronomilor şi economiştilor agricoli,
7490 -grădinăritul peisagistic,
8130 -organizarea expoziţiilor şi târgurilor agricole,
8230
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateActivitati auxiliare pentru productia vegetala
Informații de contact
AdresaTeleajen nr. 8, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
571.918
Profit (Lei)
365.663
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 571.918 | 365.663 | 30.472 | 371.395 | 189.963 | 548.295 | 366.863 | 1 |
| 2023 | 593.239 | 426.173 | 35.514 | 119.297 | 108.972 | 659.219 | 648.894 | 1 |
| 2022 | 431.535 | 302.521 | 25.210 | 169.839 | 148.019 | 325.541 | 303.721 | 1 |
| 2021 | 413.530 | 304.735 | 25.395 | 80.282 | 84.149 | 1.313.437 | 1.317.304 | 1 |
| 2020 | 730.924 | 624.426 | 52.036 | 87.781 | 39.120 | 1.061.230 | 1.012.569 | 1 |
| 2019 | 77.545 | 0 | 0 | 14.456 | 65.200 | 337.398 | 388.142 | 1 |
| 2018 | 399.423 | 293.628 | 24.469 | 43.464 | 91.279 | 365.756 | 413.571 | 1 |
| 2017 | 136.698 | 118.943 | 9.912 | 32.847 | 45 | 152.745 | 119.943 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
63.94%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.67%
Lichiditate curentă
1.48
Viteza rotație active
0.77
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
63.94%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.67%
Profit net per salariat
365.663 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 63.94% | 71.84% | 70.1% | 73.69% | 85.43% | 0% | 73.51% | 87.01% |
| Marjă profit brut | 66.37% | 72.72% | 71.08% | 74.69% | 86.43% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.67% | 65.68% | 99.6% | 23.13% | 61.67% | 0% | 71% | 99.17% |
| Profit net per salariat | 365.663 Lei | 426.173 Lei | 302.521 Lei | 304.735 Lei | 624.426 Lei | 0 Lei | 293.628 Lei | 118.943 Lei |
Viteza rotație active
0.77
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
324.13 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.77 | 0.77 | 0.91 | 0.3 | 0.66 | 0.19 | 0.87 | 0.89 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 324.13 zile | 74.45 zile | 210.9 zile | 655.49 zile | 385.44 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 571.918 Lei | 593.239 Lei | 431.535 Lei | 413.530 Lei | 730.924 Lei | 77.545 Lei | 399.423 Lei | 136.698 Lei |
Lichiditate curentă
1.48
Lichiditate imediată
1.48
Pondere active imobilizate
25.73%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.48 | 5.53 | 1.92 | 16.36 | 12.09 | 23.34 | 8.42 | 4.65 |
| Lichiditate imediată | 1.48 | 5.53 | 1.92 | 16.36 | 12.09 | 23.34 | 8.42 | 4.65 |
| Pondere active imobilizate | 25.73% | 14.19% | 31.26% | 6.02% | 3.56% | 16.19% | 19.97% | 0.03% |
| Pondere active circulante | 74.27% | 85.81% | 68.74% | 93.98% | 96.44% | 83.81% | 80.03% | 99.97% |
©Firme.ro