Companie
Detalii identificare
Nume firmăFERMA ADEALBE SRL
Cod unic de înregistrare RO 38147190 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2/1596/2017
EUIDROONRC.J2/1596/2017
Data înființării28.08.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4623
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al animalelor vii
Informații de contact
AdresaApateu nr. 310A, Apateu, Arad
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.551.228
Profit (Lei)
191.806
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.551.228 | 191.806 | 15.984 | 63.014 | 0 | 255.789 | 192.775 | 1 |
| 2024 | 287.815 | -26.617 | -2.218 | 13.179 | 0 | 97.148 | 83.969 | 1 |
| 2023 | 727.244 | 9.361 | 780 | 8.429 | 0 | 201.623 | 193.194 | 1 |
| 2022 | 1.174.324 | 0 | 0 | 4.794 | 0 | 206.627 | 201.833 | 1 |
| 2021 | 1.193.502 | 0 | 0 | 14.767 | 0 | 222.618 | 207.851 | 1 |
| 2020 | 1.335.805 | 0 | 0 | 17.366 | 0 | 409.976 | 392.610 | 1 |
| 2019 | 1.371.994 | 2.450 | 204 | 13.435 | 0 | 409.621 | 396.186 | 1 |
| 2018 | 1.836.316 | 348.850 | 29.071 | 58.733 | 0 | 452.469 | 393.736 | 1 |
| 2017 | 197.464 | 44.686 | 3.724 | 2.456 | 161 | 47.181 | 44.886 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
12.36%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.5%
Lichiditate curentă
4.06
Viteza rotație active
6.06
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
12.36%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.5%
Profit net per salariat
191.806 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 12.36% | -9.25% | 1.29% | 0% | 0% | 0% | 0.18% | 19% | 22.63% |
| Marjă profit brut | 15.15% | 0% | 2.27% | 0.47% | 0.35% | 0.73% | 1.18% | 20% | 23.63% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.5% | -31.7% | 4.85% | 0% | 0% | 0% | 0.62% | 88.6% | 99.55% |
| Profit net per salariat | 191.806 Lei | -26.617 Lei | 9.361 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 2.450 Lei | 348.850 Lei | 44.686 Lei |
Viteza rotație active
6.06
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
10.43 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 6.06 | 2.96 | 3.61 | 5.68 | 5.36 | 3.26 | 3.35 | 4.06 | 4.17 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 33.83 | 831.51 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 10.43 zile | 38.08 zile | 18.93 zile | 34.41 zile | 3.13 zile | 2.26 zile | 17.32 zile | 11.08 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 1.551.228 Lei | 287.815 Lei | 727.244 Lei | 1.174.324 Lei | 1.193.502 Lei | 1.335.805 Lei | 1.371.994 Lei | 1.836.316 Lei | 197.464 Lei |
Lichiditate curentă
4.06
Lichiditate imediată
4.06
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.06 | 7.37 | 23.92 | 43.1 | 15.08 | 23.61 | 30.49 | 7.7 | 19.21 |
| Lichiditate imediată | 4.06 | 7.37 | 23.92 | 43.1 | 15.08 | 21.33 | 30.37 | 7.7 | 19.21 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.34% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 99.66% |
©Firme.ro