Companie
Detalii identificare
Nume firmăCAZARE EUROPA SRL
Cod unic de înregistrare38158173 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/5459/2017
EUIDROONRC.J12/5459/2017
Data înființării30.08.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5510
Această clasă include asigurarea cazării de scurtă durată, de obicei zilnică sau săptămânală, pentru vizitatori. Cazarea este asigurată în camere de oaspeţi şi apartamente mobilate, uneori prevăzute cu chicinete. Unităţile clasificate aici asigură servicii zilnice de curăţenie şi oferă musafirilor o gamă de servicii suplimentare cum ar fi servicii de asigurare a hranei şi băuturilor, parcare, servicii de spălătorie, camere de gimnastică şi piscine, facilităţi recreative şi facilităţi pentru conferinţe şi convenţii. Această clasă include servicii de cazare furnizate de: -hoteluri -hoteluri din staţiuni balneare -hoteluri cu apartamente -moteluri Această clasă exclude: -asigurarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare permanentă, de obicei lunar sau anual,
diviziunea 68
diviziunea 68
Industrie
Hoteluri şi restaurante
SectorHoteluri si alte facilitati de cazare
Obiect activitateHoteluri si alte facilitati de cazare similare
Informații de contact
AdresaIacob Bologa nr. 5, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
282.043
Profit (Lei)
-59.578
Număr angajați
2
Vechime
8 ani
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 282.043 | -59.578 | -4.965 | 166.949 | 8.189 | 103.807 | 7.663 | 2 |
| 2023 | 293.628 | 0 | 0 | 37.094 | 0 | 125.532 | 88.438 | 3 |
| 2022 | 287.035 | 62.416 | 5.201 | 45.237 | 0 | 210.452 | 165.215 | 6 |
| 2021 | 239.456 | 80.214 | 6.685 | 11.849 | 0 | 193.595 | 181.746 | 4 |
| 2020 | 247.828 | 1.546 | 129 | 56.904 | 115 | 184.289 | 121.532 | 8 |
| 2019 | 258.248 | 43.772 | 3.648 | 50.530 | 0 | 170.516 | 119.986 | 8 |
| 2018 | 295.237 | 36.074 | 3.006 | 13.742 | 0 | 84.281 | 70.539 | 4 |
| 2017 | 108.147 | 34.265 | 2.855 | 32.393 | 102 | 66.756 | 34.465 | 8 |
Marja profit net
-21.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-777.48%
Lichiditate curentă
0.62
Viteza rotație active
2.52
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-21.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-777.48%
Profit net per salariat
-29.789 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -21.12% | 0% | 21.75% | 33.5% | 0.62% | 16.95% | 12.22% | 31.68% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 22.7% | 35.01% | 1.57% | 17.98% | 13.22% | 32.69% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -777.48% | 0% | 37.78% | 44.14% | 1.27% | 36.48% | 51.14% | 99.42% |
| Profit net per salariat | -29.789 Lei | 0 Lei | 10.403 Lei | 20.054 Lei | 193 Lei | 5.472 Lei | 9.019 Lei | 4.283 Lei |
Viteza rotație active
2.52
Viteza rotație stocuri
88.78
Durata medie încasare creanțe
93.02 zile
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.52 | 2.34 | 1.36 | 1.24 | 1.34 | 1.51 | 3.5 | 1.62 |
| Viteza rotație stocuri | 88.78 | 83.46 | 143.37 | 136.13 | 12.33 | 15.46 | -52.02 | 8.43 |
| Durata medie încasare creanțe | 93.02 zile | 48.82 zile | 154.12 zile | 288.19 zile | 63.82 zile | 49.84 zile | 22.13 zile | 112.77 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 141.022 Lei | 97.876 Lei | 47.839 Lei | 59.864 Lei | 30.979 Lei | 32.281 Lei | 73.809 Lei | 13.518 Lei |