Companie
Detalii identificare
Nume firmăMELISA-ANDRU.FASHION S.R.L.
Cod unic de înregistrare38185224 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017001276156
EUIDROONRC.J2017001276156
Data înființării06.09.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4771
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a articolelor de îmbrăcăminte -vânzarea cu amănuntul a articolelor din blană -vânzarea cu amănuntul a accesoriilor de îmbrăcăminte, cum ar fi mănuşi, cravate, bretele etc. Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a textilelor,
4751
-vânzarea cu amănuntul a articolelor de îmbrăcăminte -vânzarea cu amănuntul a articolelor din blană -vânzarea cu amănuntul a accesoriilor de îmbrăcăminte, cum ar fi mănuşi, cravate, bretele etc. Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a textilelor,
4751
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al imbracamintei, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaIalomiţei nr. 210, Loc. Târgovişte | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
293.990
Profit (Lei)
45.416
Număr angajați
0
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 293.990 | 45.416 | 3.785 | 8.522 | 0 | 224.787 | 216.265 | 0 |
| 2024 | 257.135 | 31.268 | 2.606 | 3.650 | 0 | 174.499 | 170.849 | 0 |
| 2023 | 226.328 | 17.413 | 1.451 | 4.380 | 0 | 143.961 | 139.581 | 0 |
| 2022 | 257.061 | 8.931 | 744 | 15.200 | 0 | 137.368 | 122.168 | 0 |
| 2021 | 222.522 | 19.987 | 1.666 | 24.559 | 0 | 137.796 | 113.237 | 0 |
| 2020 | 157.062 | 17.883 | 1.490 | 44.314 | 0 | 137.564 | 93.250 | 3 |
| 2019 | 246.193 | 67.632 | 5.636 | 54.387 | 0 | 129.753 | 75.366 | 2 |
| 2018 | 111.932 | 5.604 | 467 | 55.430 | 924 | 62.240 | 7.734 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
15.45%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
21%
Lichiditate curentă
26.38
Viteza rotație active
1.31
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
15.45%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
21%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 15.45% | 12.16% | 7.69% | 3.47% | 8.98% | 11.39% | 27.47% | 5.01% |
| Marjă profit brut | 16.45% | 13.16% | 8.69% | 4.47% | 9.98% | 12.39% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 21% | 18.3% | 12.48% | 7.31% | 17.65% | 19.18% | 89.74% | 72.46% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 5.961 Lei | 33.816 Lei | 2.802 Lei |
Viteza rotație active
1.31
Viteza rotație stocuri
1.75
Durata medie încasare creanțe
45.24 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.31 | 1.47 | 1.57 | 1.87 | 1.61 | 1.14 | 1.9 | 1.77 |
| Viteza rotație stocuri | 1.75 | 2.39 | 3.3 | 2.71 | 2.26 | 1.26 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 45.24 zile | 39.55 zile | 40.74 zile | 6.3 zile | 6.3 zile | 8.92 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 52.354 Lei | 123.097 Lei | 55.966 Lei |
Lichiditate curentă
26.38
Lichiditate imediată
6.65
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 26.38 | 47.81 | 32.87 | 9.04 | 5.61 | 3.1 | 2.39 | 1.12 |
| Lichiditate imediată | 6.65 | 18.36 | 17.22 | 2.8 | 1.6 | 0.29 | 2.39 | 1.12 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 1.46% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 98.54% |
©Firme.ro