Companie
Detalii identificare
Nume firmăMOTORSPORT MEDIA S.R.L.
Cod unic de înregistrare38220038 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017000701316
EUIDROONRC.J2017000701316
Data înființării14.09.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4520
Această clasă include:
-întreţinerea şi repararea autovehiculelor: -reparaţii mecanice -reparaţii electrice -repararea sistemelor electronice de injecţie -întreţinerea uzuală (curentă) -reparaţii ale caroseriei -reparaţii ale unor piese ale motorului -spălare, lustruire etc. -vopsire -repararea parbrizelor -repararea scaunelor din autovehicule -repararea, montarea sau înlocuirea anvelopelor şi a camerelor de aer -tratamentul anti-rugină -instalarea de piese şi accesorii opţionale care nu fac parte din procesul de fabricaţie Această clasă exclude: -reşaparea şi recondiţionarea pneurilor,
2211
-întreţinerea şi repararea autovehiculelor: -reparaţii mecanice -reparaţii electrice -repararea sistemelor electronice de injecţie -întreţinerea uzuală (curentă) -reparaţii ale caroseriei -reparaţii ale unor piese ale motorului -spălare, lustruire etc. -vopsire -repararea parbrizelor -repararea scaunelor din autovehicule -repararea, montarea sau înlocuirea anvelopelor şi a camerelor de aer -tratamentul anti-rugină -instalarea de piese şi accesorii opţionale care nu fac parte din procesul de fabricaţie Această clasă exclude: -reşaparea şi recondiţionarea pneurilor,
2211
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata si cu amanuntul, intretinerea si repararea autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateintretinerea si repararea autovehiculelor
Informații de contact
AdresaCorneliu Coposu nr. 74, Loc. Zalău | Municipiul Zalău, Sălaj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
38.159
Profit (Lei)
-2.779
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 38.159 | -2.779 | -232 | 45.133 | 0 | 24.809 | -20.324 | 1 |
| 2023 | 58.904 | 0 | 0 | 37.618 | 0 | 20.072 | -17.546 | 1 |
| 2022 | 90.025 | 31.135 | 2.595 | 70.746 | 0 | 68.444 | -2.302 | 1 |
| 2021 | 128.255 | 55.523 | 4.627 | 5.868 | 4.612 | 163.644 | 162.388 | 1 |
| 2020 | 137.157 | 38.362 | 3.197 | 7.044 | 17.561 | 96.348 | 106.865 | 1 |
| 2019 | 192.543 | 68.303 | 5.692 | 10.464 | 39.921 | 91.365 | 120.822 | 2 |
| 2018 | 239.993 | 36.502 | 3.042 | 14.114 | 37.812 | 28.821 | 52.519 | 6 |
| 2017 | 62.946 | 15.817 | 1.318 | 19.911 | 0 | 35.928 | 16.017 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-7.28%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
13.67%
Lichiditate curentă
0.55
Viteza rotație active
1.54
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-7.28%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
13.67%
Profit net per salariat
-2.779 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -7.28% | 0% | 34.58% | 43.29% | 27.97% | 35.47% | 15.21% | 25.13% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 36.54% | 45.58% | 28.94% | 36.47% | 16.21% | 26.13% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 13.67% | 0% | -1352.52% | 34.19% | 35.9% | 56.53% | 69.5% | 98.75% |
| Profit net per salariat | -2.779 Lei | 0 Lei | 31.135 Lei | 55.523 Lei | 38.362 Lei | 34.152 Lei | 6.084 Lei | 2.636 Lei |
Viteza rotație active
1.54
Viteza rotație stocuri
2.22
Durata medie încasare creanțe
54.01 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.54 | 2.93 | 1.32 | 0.76 | 1.2 | 1.47 | 3.6 | 1.75 |
| Viteza rotație stocuri | 2.22 | 3.86 | 6.15 | 8.76 | 9.36 | 23.97 | 78.2 | 20.78 |
| Durata medie încasare creanțe | 54.01 zile | 12.01 zile | 7.86 zile | 373.91 zile | 198.2 zile | 33.11 zile | 25.88 zile | 4.7 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 38.159 Lei | 58.904 Lei | 90.025 Lei | 128.255 Lei | 137.157 Lei | 96.272 Lei | 39.999 Lei | 10.491 Lei |
Lichiditate curentă
0.55
Lichiditate imediată
0.17
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.55 | 0.53 | 0.97 | 27.89 | 13.68 | 8.73 | 2.04 | 1.8 |
| Lichiditate imediată | 0.17 | 0.13 | 0.76 | 25.39 | 11.6 | 7.96 | 1.82 | 1.65 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 2.74% | 15.42% | 30.41% | 56.75% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 97.26% | 84.58% | 69.59% | 43.25% | 100% |
©Firme.ro