Companie
Detalii identificare
Nume firmăTERANUC SRL
Cod unic de înregistrare RO 38244509 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ51/556/2017
EUIDROONRC.J51/556/2017
Data înființării20.09.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
125
Această clasă include:
-cultivarea arbuştilor fructiferi şi a căpşunilor -afine -agrişe -căpşuni -coacăze -kiwi -zmeură -alte fructe de tip: căpşuni, fragi, mure, etc. -cultura fructelor pentru seminţe -cultivarea nuciferelor comestibile: -alune -castane -fistic -migdale -nuci -alte nucifere -cultivarea altor pomi şi arbuşti fructiferi Această clasă exclude: -cultivarea nucilor de cocos,
0126
-cultivarea arbuştilor fructiferi şi a căpşunilor -afine -agrişe -căpşuni -coacăze -kiwi -zmeură -alte fructe de tip: căpşuni, fragi, mure, etc. -cultura fructelor pentru seminţe -cultivarea nuciferelor comestibile: -alune -castane -fistic -migdale -nuci -alte nucifere -cultivarea altor pomi şi arbuşti fructiferi Această clasă exclude: -cultivarea nucilor de cocos,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea fructelor arbustilor fructiferi, capsunilor, nuciferilor si a altor pomi fructiferi
Informații de contact
AdresaPreda Nicolae nr. 149, Măriuţa, Călăraşi
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
4.542
Profit (Lei)
-7.591
Număr angajați
0
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.542 | -7.591 | -633 | 539.368 | 120.091 | 9.550 | -409.727 | 0 |
| 2024 | 3.088 | -56.001 | -4.667 | 541.942 | 121.429 | 18.377 | -402.136 | 0 |
| 2023 | 3.616 | 0 | 0 | 486.928 | 127.447 | 13.346 | -346.135 | 1 |
| 2022 | 13.230 | 0 | 0 | 456.342 | 27.227 | 132.809 | -296.376 | 1 |
| 2021 | 0 | 0 | 0 | 433.411 | 61.646 | 126.800 | -244.965 | 1 |
| 2020 | 6.840 | 0 | 0 | 392.964 | 93.128 | 114.085 | -185.751 | 1 |
| 2019 | 6.877 | 0 | 0 | 330.578 | 121.362 | 106.972 | -102.244 | 1 |
| 2018 | 5.969 | 0 | 0 | 241.102 | 114.820 | 90.159 | -36.123 | 2 |
| 2017 | 0 | 0 | 0 | 1.000 | 112 | 1.048 | 160 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-167.13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.85%
Lichiditate curentă
0.02
Viteza rotație active
0.04
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-167.13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.85%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -167.13% | -1813.5% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 1.85% | 13.93% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.04
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
194.63 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.04 | 0.02 | 0.03 | 0.08 | 0 | 0.03 | 0.03 | 0.03 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0.12 | 0 | 0.08 | 0.09 | 0.18 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 194.63 zile | 1368.63 zile | 242.66 zile | 357.61 zile | 0 | 418.1 zile | 1504.21 zile | 1278.51 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | 3.616 Lei | 13.230 Lei | 0 Lei | 6.840 Lei | 6.877 Lei | 2.985 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.02
Lichiditate imediată
0.02
Pondere active imobilizate
92.63%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.02 | 0.03 | 0.03 | 0.29 | 0.29 | 0.29 | 0.32 | 0.37 | 1.05 |
| Lichiditate imediată | 0.02 | 0.03 | 0.03 | 0.05 | 0.04 | 0.08 | 0.1 | 0.24 | 1.05 |
| Pondere active imobilizate | 92.63% | 86.86% | 90.52% | 17.01% | 32.71% | 44.94% | 53.15% | 56.02% | 9.66% |
| Pondere active circulante | 7.37% | 13.14% | 9.48% | 82.99% | 67.29% | 55.06% | 46.85% | 43.98% | 90.34% |
©Firme.ro