Companie
Detalii identificare
Nume firmăPIRO-CAN BACLAVA SRL
Cod unic de înregistrare RO 38292352 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017000780526
EUIDROONRC.J2017000780526
Data înființării02.10.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1072
Această clasă include:
-fabricarea pişcoturilor, biscuiţilor şi a altor produse de brutărie “uscate” -fabricarea produselor de patiserie şi a prăjiturilor conservate -fabricarea produselor pentru gustări (prăjituri de casă, biscuiţi, covrigi etc.), dulci sau sărate Această clasă exclude: -fabricarea snacks-urilor din cartofi,
1031
-fabricarea pişcoturilor, biscuiţilor şi a altor produse de brutărie “uscate” -fabricarea produselor de patiserie şi a prăjiturilor conservate -fabricarea produselor pentru gustări (prăjituri de casă, biscuiţi, covrigi etc.), dulci sau sărate Această clasă exclude: -fabricarea snacks-urilor din cartofi,
1031
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea biscuitilor si piscoturilor; fabricarea prajiturilor si a produselor conservate de patiserie
Informații de contact
AdresaPrunilor nr. 19, Mihăileşti, Giurgiu
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.030.503
Profit (Lei)
40.545
Număr angajați
8
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.030.503 | 40.545 | 3.379 | 91.789 | 176.218 | 252.698 | 337.127 | 8 |
| 2024 | 917.559 | -30.128 | -2.511 | 90.746 | 183.543 | 203.785 | 296.582 | 9 |
| 2023 | 976.460 | 4.804 | 400 | 34.726 | 188.518 | 172.918 | 326.710 | 9 |
| 2022 | 861.038 | 0 | 0 | 3.181 | 9.345 | 456.099 | 462.263 | 9 |
| 2021 | 924.928 | 158.588 | 13.216 | 118.492 | 14.018 | 584.196 | 479.722 | 8 |
| 2020 | 605.567 | 74.995 | 6.250 | 64.306 | 18.691 | 366.750 | 321.135 | 6 |
| 2019 | 608.812 | 63.199 | 5.267 | 19.920 | 23.363 | 242.696 | 246.139 | 7 |
| 2018 | 575.843 | 157.478 | 13.123 | 24.762 | 0 | 207.702 | 182.940 | 7 |
| 2017 | 112.955 | 25.262 | 2.105 | 25.035 | 0 | 50.497 | 25.462 | 5 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
3.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.03%
Lichiditate curentă
2.75
Viteza rotație active
2.4
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
3.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.03%
Profit net per salariat
5.068 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 3.93% | -3.28% | 0.49% | 0% | 17.15% | 12.38% | 10.38% | 27.35% | 22.36% |
| Marjă profit brut | 6.45% | 0% | 1.5% | 0% | 18.07% | 13.41% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 12.03% | -10.16% | 1.47% | 0% | 33.06% | 23.35% | 25.68% | 86.08% | 99.21% |
| Profit net per salariat | 5.068 Lei | -3.348 Lei | 534 Lei | 0 Lei | 19.824 Lei | 12.499 Lei | 9.028 Lei | 22.497 Lei | 5.052 Lei |
Viteza rotație active
2.4
Viteza rotație stocuri
11.44
Durata medie încasare creanțe
40.25 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.4 | 2.37 | 2.7 | 1.85 | 1.55 | 1.57 | 2.29 | 2.77 | 2.24 |
| Viteza rotație stocuri | 11.44 | 8.68 | 8.77 | 10.95 | 31.33 | 23.68 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 40.25 zile | 35.2 zile | 20.1 zile | 23.6 zile | 21.43 zile | 23.98 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 128.813 Lei | 101.951 Lei | 108.496 Lei | 95.671 Lei | 115.616 Lei | 100.928 Lei | 86.973 Lei | 82.263 Lei | 22.591 Lei |
Lichiditate curentă
2.75
Lichiditate imediată
1.77
Pondere active imobilizate
41.08%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.75 | 2.25 | 4.98 | 143.38 | 4.93 | 5.7 | 12.18 | 8.39 | 2.02 |
| Lichiditate imediată | 1.77 | 1.08 | 1.77 | 118.66 | 4.68 | 5.31 | 12.18 | 8.39 | 2.02 |
| Pondere active imobilizate | 41.08% | 47.39% | 52.16% | 2.01% | 2.34% | 4.85% | 8.78% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 58.92% | 52.61% | 47.84% | 97.99% | 97.66% | 95.15% | 91.22% | 100% | 100% |
©Firme.ro