Companie
Detalii identificare
Nume firmăBAKOS BUILDING SRL
Cod unic de înregistrare RO 38310343 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ19/726/2017
EUIDROONRC.J19/726/2017
Data înființării04.10.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaOrbán Balázs nr. 46, Remetea, Harghita
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
729.285
Profit (Lei)
152.221
Număr angajați
7
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 729.285 | 152.221 | 12.685 | 74.502 | 28.784 | 165.321 | 119.603 | 7 |
| 2023 | 661.790 | 141.357 | 11.780 | 33.018 | 20.646 | 121.602 | 109.230 | 7 |
| 2022 | 591.703 | 23.574 | 1.965 | 38.304 | 40.838 | 130.339 | 132.873 | 8 |
| 2021 | 723.348 | 136.211 | 11.351 | 38.408 | 68.907 | 178.801 | 209.300 | 8 |
| 2020 | 640.926 | 120.564 | 10.047 | 43.559 | 96.081 | 100.567 | 153.089 | 7 |
| 2019 | 563.784 | 87.967 | 7.331 | 52.167 | 37.759 | 134.833 | 120.425 | 7 |
| 2018 | 351.671 | 180.837 | 15.070 | 16.787 | 31.378 | 107.868 | 122.459 | 5 |
| 2017 | 17.843 | 11.422 | 952 | 2.785 | 0 | 14.407 | 11.622 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
20.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
2.22
Viteza rotație active
3.76
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
20.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
21.746 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 20.87% | 21.36% | 3.98% | 18.83% | 18.81% | 15.6% | 51.42% | 64.01% |
| Marjă profit brut | 23.38% | 22.34% | 4.84% | 19.71% | 19.74% | 16.6% | 52.42% | 65.01% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 100% | 17.74% | 65.08% | 78.75% | 73.05% | 100% | 98.28% |
| Profit net per salariat | 21.746 Lei | 20.194 Lei | 2.947 Lei | 17.026 Lei | 17.223 Lei | 12.567 Lei | 36.167 Lei | 11.422 Lei |
Viteza rotație active
3.76
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
50.08 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.76 | 4.65 | 3.46 | 2.92 | 3.26 | 3.27 | 2.53 | 1.24 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2697.53 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 50.08 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 2.83 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 104.184 Lei | 94.541 Lei | 73.963 Lei | 90.419 Lei | 91.561 Lei | 80.541 Lei | 70.334 Lei | 17.843 Lei |
Lichiditate curentă
2.22
Lichiditate imediată
2.22
Pondere active imobilizate
14.83%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.22 | 3.68 | 3.4 | 4.66 | 2.31 | 2.58 | 6.43 | 5.17 |
| Lichiditate imediată | 2.22 | 3.68 | 3.4 | 4.66 | 2.31 | 2.58 | 6.43 | 5.17 |
| Pondere active imobilizate | 14.83% | 14.51% | 23.86% | 27.82% | 48.86% | 21.88% | 22.53% | 0% |
| Pondere active circulante | 85.17% | 85.49% | 76.14% | 72.18% | 51.14% | 78.12% | 77.47% | 100% |
©Firme.ro