Companie
Detalii identificare
Nume firmăAGROFARMER LAND SRL
Cod unic de înregistrare RO 38339340 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ51/599/2017
EUIDROONRC.J51/599/2017
Data înființării11.10.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
Adresa22 Decembrie nr. 151, Fundulea, Călăraşi
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
519.212
Profit (Lei)
-475.335
Număr angajați
2
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 519.212 | -475.335 | -39.611 | 1.994.859 | 568.007 | 479.701 | -947.151 | 2 |
| 2023 | 1.088.505 | 0 | 0 | 1.946.852 | 816.504 | 658.532 | -471.816 | 3 |
| 2022 | 2.319.898 | 330.494 | 27.541 | 1.773.450 | 495.464 | 1.650.537 | 380.954 | 3 |
| 2021 | 1.878.577 | 269.633 | 22.469 | 1.203.262 | 684.575 | 781.917 | 271.633 | 2 |
| 2020 | 437.202 | 131.543 | 10.962 | 1.615.885 | 512.700 | 1.236.728 | 133.543 | 3 |
| 2019 | 1.363.625 | 50.835 | 4.236 | 1.504.033 | 574.166 | 982.702 | 52.835 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-91.55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
50.19%
Lichiditate curentă
0.24
Viteza rotație active
0.5
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-91.55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
50.19%
Profit net per salariat
-237.668 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -91.55% | 0% | 14.25% | 14.35% | 30.09% | 3.73% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 15.11% | 15.26% | 31.03% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 50.19% | 0% | 86.75% | 99.26% | 98.5% | 96.21% |
| Profit net per salariat | -237.668 Lei | 0 Lei | 110.165 Lei | 134.817 Lei | 43.848 Lei | 16.945 Lei |
Viteza rotație active
0.5
Viteza rotație stocuri
3
Durata medie încasare creanțe
112.79 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.5 | 0.74 | 1.08 | 1.28 | 0.25 | 0.88 |
| Viteza rotație stocuri | 3 | 3.67 | 8.27 | 6.2 | 0.65 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 112.79 zile | 83.63 zile | 166.84 zile | 67.51 zile | 97.12 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 259.606 Lei | 362.835 Lei | 773.299 Lei | 939.289 Lei | 145.734 Lei | 454.542 Lei |
Lichiditate curentă
0.24
Lichiditate imediată
0.15
Pondere active imobilizate
54.21%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.24 | 0.34 | 0.93 | 0.65 | 0.77 | 0.65 |
| Lichiditate imediată | 0.15 | 0.19 | 0.77 | 0.4 | 0.35 | 0.65 |
| Pondere active imobilizate | 54.21% | 55.35% | 23.09% | 46.68% | 29.31% | 36.88% |
| Pondere active circulante | 45.79% | 44.65% | 76.91% | 53.32% | 70.69% | 63.12% |
©Firme.ro