Companie
Detalii identificare
Nume firmăBIA SPEED MERIDIAN SRL
Cod unic de înregistrare38340573 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ13/3415/2017
EUIDROONRC.J13/3415/2017
Data înființării11.10.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4932
Această clasă include, de asemenea: -închirieri de autovehicule particulare, cu operator
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi cu taxiuri
Informații de contact
AdresaBadea Cârţan nr. 13, Constanţa, Constanţa
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
32.187
Profit (Lei)
16.069
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 32.187 | 16.069 | 1.339 | 156 | 0 | 41.666 | 41.510 | 1 |
| 2023 | 32.937 | 11.266 | 939 | 2.874 | 0 | 28.315 | 25.441 | 0 |
| 2022 | 39.964 | 24.778 | 2.065 | 726 | 0 | 14.901 | 14.175 | 1 |
| 2021 | 26.853 | 12.428 | 1.036 | 23.900 | 0 | 13.297 | -10.603 | 1 |
| 2020 | 5.134 | 0 | 0 | 24.477 | 0 | 1.447 | -23.030 | 1 |
| 2019 | 6.924 | 0 | 0 | 18.604 | 1.111 | 1.451 | -16.042 | 1 |
| 2018 | 34.818 | 7.827 | 652 | 1.115 | 2.444 | 3.987 | 5.316 | 1 |
| 2017 | 1.613 | 0 | 0 | 6.758 | 3.831 | 416 | -2.511 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
49.92%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
38.71%
Lichiditate curentă
267.09
Viteza rotație active
0.77
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
49.92%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
38.71%
Profit net per salariat
16.069 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 49.92% | 34.2% | 62% | 46.28% | 0% | 0% | 22.48% | 0% |
| Marjă profit brut | 59.49% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 38.71% | 44.28% | 100% | -117.21% | 0% | 0% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | 16.069 Lei | n/a | 24.778 Lei | 12.428 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 7.827 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.77
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.77 | 1.16 | 2.68 | 2.02 | 3.55 | 2.7 | 5.41 | 0.38 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 32.187 Lei | n/a | 39.964 Lei | 26.853 Lei | 5.134 Lei | 6.924 Lei | 34.818 Lei | 1.613 Lei |
Lichiditate curentă
267.09
Lichiditate imediată
267.09
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 267.09 | 9.85 | 20.52 | 0.56 | 0.06 | 0.08 | 3.58 | 0.06 |
| Lichiditate imediată | 267.09 | 9.85 | 20.52 | 0.56 | 0.06 | 0.08 | 3.58 | 0.06 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 43.36% | 38% | 90.2% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 56.64% | 62% | 9.8% |
©Firme.ro