Companie
Detalii identificare
Nume firmăANDO WINE CONCEPT SRL
Cod unic de înregistrare38354226 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017001842021
EUIDROONRC.J2017001842021
Data înființării16.10.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4639
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata nespecializat de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
AdresaAlexandru Ioan Cuza nr. 16, Sat Mâsca | Comuna Şiria, Arad
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
153.838
Profit (Lei)
21.802
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 153.838 | 21.802 | 1.817 | 96.252 | 84.055 | 241.521 | 230.175 | 1 |
| 2024 | 183.657 | 21.930 | 1.828 | 75.688 | 84.104 | 199.045 | 208.373 | 1 |
| 2023 | 176.783 | 2.395 | 200 | 129.545 | 103.633 | 212.131 | 186.444 | 1 |
| 2022 | 168.568 | 60.531 | 5.044 | 105.228 | 77.393 | 222.373 | 194.919 | 1 |
| 2021 | 86.919 | 48.479 | 4.040 | 60.150 | 42.444 | 151.600 | 134.388 | 0 |
| 2020 | 86.627 | 60.713 | 5.059 | 4.660 | 6.409 | 83.946 | 85.909 | 1 |
| 2019 | 76.571 | 16.195 | 1.350 | 11.417 | 7.249 | 29.127 | 25.196 | 1 |
| 2018 | 22.586 | 9.687 | 807 | 33.768 | 8.089 | 34.242 | 9.001 | 1 |
| 2017 | 1.325 | 0 | 0 | 11.932 | 265 | 10.981 | -686 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
14.17%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9.47%
Lichiditate curentă
2.51
Viteza rotație active
0.47
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
14.17%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9.47%
Profit net per salariat
21.802 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 14.17% | 11.94% | 1.35% | 35.91% | 55.77% | 70.09% | 21.15% | 42.89% | 0% |
| Marjă profit brut | 15.05% | 12.84% | 2.15% | 37.54% | 58.19% | 71.98% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 9.47% | 10.52% | 1.28% | 31.05% | 36.07% | 70.67% | 64.28% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | 21.802 Lei | 21.930 Lei | 2.395 Lei | 60.531 Lei | n/a | 60.713 Lei | 16.195 Lei | 9.687 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.47
Viteza rotație stocuri
0.73
Durata medie încasare creanțe
30.36 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.47 | 0.65 | 0.56 | 0.56 | 0.45 | 0.96 | 2.1 | 0.53 | 0.12 |
| Viteza rotație stocuri | 0.73 | 1.08 | 1.15 | 1.29 | 0.98 | 2.37 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 30.36 zile | 18.65 zile | 13.78 zile | 14.13 zile | 12.98 zile | 3.58 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 153.838 Lei | 183.657 Lei | 176.783 Lei | 168.568 Lei | n/a | 86.627 Lei | 76.571 Lei | 22.586 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
2.51
Lichiditate imediată
0.33
Pondere active imobilizate
25.82%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.51 | 2.63 | 1.64 | 2.11 | 2.52 | 18.01 | 2.55 | 1.01 | 0.92 |
| Lichiditate imediată | 0.33 | 0.38 | 0.45 | 0.87 | 1.04 | 10.17 | 2.55 | 1.01 | 0.92 |
| Pondere active imobilizate | 25.82% | 29.7% | 32.82% | 25.82% | 21.87% | 7.09% | 19.93% | 19.11% | 2.36% |
| Pondere active circulante | 74.18% | 70.3% | 67.18% | 74.18% | 78.13% | 92.91% | 80.07% | 80.89% | 97.64% |
©Firme.ro