Companie
Detalii identificare
Nume firmăEUROANABALANCE S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 38369162 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ31/758/2017
EUIDROONRC.J31/758/2017
Data înființării18.10.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaKossuth Lajos nr. 59, Zalău, Sălaj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.530.778
Profit (Lei)
493.660
Număr angajați
4
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.530.778 | 493.660 | 41.138 | 2.067.726 | 2.119.864 | 817.374 | 869.512 | 4 |
| 2023 | 1.170.741 | 739.243 | 61.604 | 1.114.413 | 1.667.821 | 508.631 | 1.062.039 | 5 |
| 2022 | 826.851 | 468.677 | 39.056 | 250.325 | 190.137 | 517.074 | 456.886 | 7 |
| 2021 | 506.308 | 305.007 | 25.417 | 73.373 | 48.646 | 565.747 | 541.020 | 5 |
| 2020 | 307.220 | 215.646 | 17.971 | 36.631 | 8.381 | 277.631 | 249.381 | 3 |
| 2019 | 383.318 | 289.932 | 24.161 | 5.616 | 0 | 295.788 | 290.172 | 3 |
| 2018 | 299.477 | 167.509 | 13.959 | 20.512 | 0 | 214.039 | 193.527 | 4 |
| 2017 | 34.050 | 25.818 | 2.152 | 2.834 | 89 | 28.763 | 26.018 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
32.25%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
56.77%
Lichiditate curentă
0.4
Viteza rotație active
0.52
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
32.25%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
56.77%
Profit net per salariat
123.415 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 32.25% | 63.14% | 56.68% | 60.24% | 70.19% | 75.64% | 55.93% | 75.82% |
| Marjă profit brut | 39.1% | 64.05% | 57.62% | 61.12% | 71.14% | 76.64% | 56.93% | 76.83% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 56.77% | 69.61% | 100% | 56.38% | 86.47% | 99.92% | 86.56% | 99.23% |
| Profit net per salariat | 123.415 Lei | 147.849 Lei | 66.954 Lei | 61.001 Lei | 71.882 Lei | 96.644 Lei | 41.877 Lei | 25.818 Lei |
Viteza rotație active
0.52
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
167.39 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.52 | 0.54 | 1.17 | 0.82 | 1.07 | 1.3 | 1.4 | 1.18 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 167.39 zile | 121.21 zile | 141.48 zile | 59.95 zile | 55.3 zile | 76.97 zile | 39.41 zile | 154.9 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 382.695 Lei | 234.148 Lei | 118.122 Lei | 101.262 Lei | 102.407 Lei | 127.773 Lei | 74.869 Lei | 34.050 Lei |
Lichiditate curentă
0.4
Lichiditate imediată
0.4
Pondere active imobilizate
72.17%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.4 | 0.46 | 2.07 | 7.71 | 7.58 | 52.67 | 10.43 | 10.15 |
| Lichiditate imediată | 0.4 | 0.46 | 2.07 | 7.71 | 7.58 | 52.67 | 10.43 | 10.15 |
| Pondere active imobilizate | 72.17% | 76.63% | 26.89% | 7.92% | 2.93% | 0% | 0% | 0.31% |
| Pondere active circulante | 27.83% | 23.37% | 73.11% | 92.08% | 97.07% | 100% | 100% | 99.69% |
©Firme.ro