Companie
Detalii identificare
Nume firmăFINCONT AUDIT CONST SRL
Cod unic de înregistrare RO 38375903 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017002501035
EUIDROONRC.J2017002501035
Data înființării19.10.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaFlorica Brătianu nr. 68, Sat Ştefăneştii Noi | Oraş Ştefăneşti, Argeş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
873.217
Profit (Lei)
217.489
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 873.217 | 217.489 | 18.124 | 595.186 | 1.070.787 | 313.091 | 788.692 | 1 |
| 2024 | 983.540 | 381.275 | 31.773 | 489.590 | 993.298 | 302.495 | 806.203 | 2 |
| 2023 | 817.956 | 454.543 | 37.879 | 881.574 | 1.069.432 | 612.069 | 799.927 | 3 |
| 2022 | 626.334 | 352.753 | 29.396 | 985.089 | 952.430 | 396.794 | 364.135 | 2 |
| 2021 | 506.705 | 230.795 | 19.233 | 123.115 | 125.244 | 229.253 | 231.382 | 3 |
| 2020 | 419.536 | 238.549 | 19.879 | 89.724 | 143.864 | 186.547 | 240.687 | 2 |
| 2019 | 284.613 | 132.256 | 11.021 | 7.645 | 3.918 | 175.865 | 172.138 | 3 |
| 2018 | 177.150 | 44.903 | 3.742 | 7.616 | 0 | 47.497 | 39.881 | 3 |
| 2017 | 14.350 | 4.778 | 398 | 7.641 | 420 | 12.199 | 4.978 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
24.91%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
27.58%
Lichiditate curentă
0.53
Viteza rotație active
0.63
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
24.91%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
27.58%
Profit net per salariat
217.489 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 24.91% | 38.77% | 55.57% | 56.32% | 45.55% | 56.86% | 46.47% | 25.35% | 33.3% |
| Marjă profit brut | 28.91% | 43.21% | 56.39% | 57.12% | 46.34% | 57.65% | 47.42% | 26.34% | 34.3% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 27.58% | 47.29% | 56.82% | 96.87% | 99.75% | 99.11% | 76.83% | 100% | 95.98% |
| Profit net per salariat | 217.489 Lei | 190.638 Lei | 151.514 Lei | 176.377 Lei | 76.932 Lei | 119.275 Lei | 44.085 Lei | 14.968 Lei | 4.778 Lei |
Viteza rotație active
0.63
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
112.05 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.63 | 0.76 | 0.49 | 0.46 | 1.43 | 1.27 | 1.58 | 3.73 | 1.14 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 211.57 | 0 | 0 | 2.95 |
| Durata medie încasare creanțe | 112.05 zile | 77.15 zile | 235.77 zile | 226.77 zile | 149.34 zile | 129.32 zile | 205.45 zile | 34.41 zile | 12.72 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 873.217 Lei | 491.770 Lei | 272.652 Lei | 313.167 Lei | 168.902 Lei | 209.768 Lei | 94.871 Lei | 59.050 Lei | 14.350 Lei |
Lichiditate curentă
0.53
Lichiditate imediată
0.53
Pondere active imobilizate
77.38%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.53 | 0.62 | 0.69 | 0.4 | 1.86 | 2.08 | 23 | 6.24 | 1.6 |
| Lichiditate imediată | 0.53 | 0.62 | 0.69 | 0.4 | 1.86 | 2.06 | 23 | 6.24 | 0.96 |
| Pondere active imobilizate | 77.38% | 76.66% | 63.6% | 70.59% | 35.33% | 43.54% | 2.18% | 0% | 3.33% |
| Pondere active circulante | 22.62% | 23.34% | 36.4% | 29.41% | 64.67% | 56.46% | 97.82% | 100% | 96.67% |
©Firme.ro