Companie
Detalii identificare
Nume firmăREI TRAVEL SRL
Cod unic de înregistrare RO 38400128 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ23/5363/2017
EUIDROONRC.J23/5363/2017
Data înființării25.10.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7911
Această clasă include:
-activităţi ale agenţiilor, angajate în primul rând în vânzarea serviciilor de călătorie, excursii, transport şi cazare, cu ridicata sau cu amănuntul, către publicul larg şi clienţilor comerciali.
-activităţi ale agenţiilor, angajate în primul rând în vânzarea serviciilor de călătorie, excursii, transport şi cazare, cu ridicata sau cu amănuntul, către publicul larg şi clienţilor comerciali.
Industrie
Activităţi de servicii administrative şi activităţi de servicii suport
SectorActivitati ale agentiilor turistice si a tur-operatorilor; alte servicii de rezervare si asistenta turistica
Obiect activitateActivitati ale agentiilor turistice
Informații de contact
AdresaPrivighetorilor nr. 4A, Oraş Otopeni, Ilfov
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.226.096
Profit (Lei)
348.123
Număr angajați
6
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.226.096 | 348.123 | 29.010 | 217.693 | 384.491 | 176.334 | 350.001 | 6 |
| 2023 | 1.242.565 | 367.574 | 30.631 | 79.627 | 227.769 | 214.059 | 369.452 | 7 |
| 2022 | 1.248.210 | 300.976 | 25.081 | 165.694 | 235.575 | 226.864 | 302.791 | 10 |
| 2021 | 972.243 | 199.380 | 16.615 | 295.392 | 243.032 | 248.573 | 201.132 | 12 |
| 2020 | 704.212 | 106.608 | 8.884 | 53.350 | 34.957 | 125.930 | 108.297 | 14 |
| 2019 | 898.808 | 139.579 | 11.632 | 65.663 | 48.555 | 158.007 | 141.205 | 14 |
| 2018 | 677.272 | 24.451 | 2.038 | 23.546 | 337 | 30.339 | 27.212 | 12 |
| 2017 | 2.784 | 1.261 | 105 | 5.823 | 522 | 8.062 | 2.761 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
28.39%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.46%
Lichiditate curentă
0.81
Viteza rotație active
2.19
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
28.39%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.46%
Profit net per salariat
58.021 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 28.39% | 29.58% | 24.11% | 20.51% | 15.14% | 15.53% | 3.61% | 45.29% |
| Marjă profit brut | 31.7% | 30.58% | 25.11% | 21.51% | 16.18% | 16.53% | 4.61% | 48.31% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.46% | 99.49% | 99.4% | 99.13% | 98.44% | 98.85% | 89.85% | 45.67% |
| Profit net per salariat | 58.021 Lei | 52.511 Lei | 30.098 Lei | 16.615 Lei | 7.615 Lei | 9.970 Lei | 2.038 Lei | n/a |
Viteza rotație active
2.19
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
47.39 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.19 | 2.81 | 2.7 | 1.98 | 4.38 | 4.35 | 22.08 | 0.32 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 47.39 zile | 47.61 zile | 56.68 zile | 46.44 zile | 37.61 zile | 18.8 zile | 4.7 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 204.349 Lei | 177.509 Lei | 124.821 Lei | 81.020 Lei | 50.301 Lei | 64.201 Lei | 56.439 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.81
Lichiditate imediată
0.81
Pondere active imobilizate
68.56%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.81 | 2.69 | 1.37 | 0.84 | 2.36 | 2.41 | 1.29 | 1.38 |
| Lichiditate imediată | 0.81 | 2.69 | 1.37 | 0.84 | 2.36 | 2.41 | 1.29 | 1.38 |
| Pondere active imobilizate | 68.56% | 51.55% | 50.94% | 49.44% | 21.73% | 23.51% | 1.1% | 6.08% |
| Pondere active circulante | 31.44% | 48.45% | 49.06% | 50.56% | 78.27% | 76.49% | 98.9% | 93.92% |
©Firme.ro