Companie
Detalii identificare
Nume firmăRAULIS IMPEX SRL
Cod unic de înregistrare3844420 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/1514/1993
EUIDROONRC.J12/1514/1993
Data înființării29.04.1993 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4771
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a articolelor de îmbrăcăminte -vânzarea cu amănuntul a articolelor din blană -vânzarea cu amănuntul a accesoriilor de îmbrăcăminte, cum ar fi mănuşi, cravate, bretele etc. Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a textilelor,
4751
-vânzarea cu amănuntul a articolelor de îmbrăcăminte -vânzarea cu amănuntul a articolelor din blană -vânzarea cu amănuntul a accesoriilor de îmbrăcăminte, cum ar fi mănuşi, cravate, bretele etc. Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a textilelor,
4751
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al imbracamintei, in magazine specializate
Informații de contact
Adresastr. Fabricii nr. 4, Cluj-Napoca, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
81.300
Profit (Lei)
-17.094
Număr angajați
0
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 81.300 | -17.094 | -1.425 | 245.494 | 0 | 44.962 | -200.532 | 0 |
| 2024 | 94.600 | 1.705 | 142 | 243.995 | 0 | 60.557 | -183.438 | 1 |
| 2023 | 90.140 | 16.413 | 1.368 | 244.347 | 0 | 59.204 | -185.143 | 1 |
| 2022 | 69.810 | 14.452 | 1.204 | 243.754 | 0 | 38.753 | -205.001 | 1 |
| 2021 | 42.840 | 7.683 | 640 | 250.277 | 0 | 30.824 | -219.453 | 1 |
| 2020 | 28.550 | 0 | 0 | 254.954 | 0 | 27.818 | -227.136 | 1 |
| 2019 | 100.253 | 0 | 0 | 259.141 | 0 | 33.970 | -225.171 | 2 |
| 2018 | 101.958 | 0 | 0 | 242.126 | 0 | 45.355 | -196.771 | 2 |
| 2017 | 108.983 | 4.381 | 365 | 236.084 | 0 | 44.146 | -191.938 | 2 |
| 2016 | 91.492 | 0 | 0 | 242.525 | 0 | 46.206 | -196.319 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-21.03%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.52%
Lichiditate curentă
0.18
Viteza rotație active
1.81
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-21.03%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.52%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -21.03% | 1.8% | 18.21% | 20.7% | 17.93% | 0% | 0% | 0% | 4.02% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 2.8% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 8.52% | -0.93% | -8.87% | -7.05% | -3.5% | 0% | 0% | 0% | -2.28% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | 1.705 Lei | 16.413 Lei | 14.452 Lei | 7.683 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 2.191 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.81
Viteza rotație stocuri
2.21
Durata medie încasare creanțe
12.78 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.81 | 1.56 | 1.52 | 1.8 | 1.39 | 1.03 | 2.95 | 2.25 | 2.47 | 1.98 |
| Viteza rotație stocuri | 2.21 | 2.51 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 12.78 zile | 10.98 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 94.600 Lei | 90.140 Lei | 69.810 Lei | 42.840 Lei | 28.550 Lei | 50.127 Lei | 50.979 Lei | 54.492 Lei | 45.746 Lei |
Lichiditate curentă
0.18
Lichiditate imediată
0.03
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.18 | 0.25 | 0.24 | 0.16 | 0.12 | 0.11 | 0.13 | 0.19 | 0.19 | 0.19 |
| Lichiditate imediată | 0.03 | 0.09 | 0.24 | 0.16 | 0.12 | 0.11 | 0.13 | 0.19 | 0.19 | 0.19 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro