Companie
Detalii identificare
Nume firmăVITRINE CHANNEL S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 38519090 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017004474351
EUIDROONRC.J2017004474351
Data înființării22.11.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6201
Această clasă include activităţile de scriere (programare), modificare, testare şi asistenţă privind produsele software. Este asemenea inclusă scrierea de programe urmând indicaţiile utilizatorilor (programe orientate pe client). Această clasă include:
-proiectarea structurii şi conţinutului şi/sau scrierea codului de calculator necesar pentru a crea şi implementa: -sisteme software -aplicaţii software -baze de date -pagini web -adaptarea software-ului potrivit cerinţelor specifice, adică modificarea şi configurarea unei aplicaţii existente astfel încât devine compatibilă şi funcţională, potrivit mediului sistemului informatic al clientului Această clasă exclude: -publicarea pachetelor de programe,
5829 -transpunerea sau adaptarea software-ului nespecializat pentru o anumită piaţă, pe cont propriu,
5829 -planificarea şi proiectarea sistemelor de calcul electronic ce integrează echipament, software şi tehnologii de comunicaţii, chiar dacă software-ul furnizat este o componentă integrantă,
6202
-proiectarea structurii şi conţinutului şi/sau scrierea codului de calculator necesar pentru a crea şi implementa: -sisteme software -aplicaţii software -baze de date -pagini web -adaptarea software-ului potrivit cerinţelor specifice, adică modificarea şi configurarea unei aplicaţii existente astfel încât devine compatibilă şi funcţională, potrivit mediului sistemului informatic al clientului Această clasă exclude: -publicarea pachetelor de programe,
5829 -transpunerea sau adaptarea software-ului nespecializat pentru o anumită piaţă, pe cont propriu,
5829 -planificarea şi proiectarea sistemelor de calcul electronic ce integrează echipament, software şi tehnologii de comunicaţii, chiar dacă software-ul furnizat este o componentă integrantă,
6202
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de servicii in tehnologia informatiei
Obiect activitateActivitati de realizare a soft-ului la comanda (software orientat client)
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
36.736.719
Profit (Lei)
5.200.691
Număr angajați
3
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 36.736.719 | 5.200.691 | 433.391 | 10.736.047 | 2.284.871 | 13.515.034 | 5.202.448 | 3 |
| 2024 | 33.539.034 | 4.909.152 | 409.096 | 8.302.219 | 919.665 | 11.925.407 | 4.909.392 | 2 |
| 2023 | 11.445.239 | 1.195.459 | 99.622 | 5.434.895 | 638.288 | 5.065.812 | 269.205 | 2 |
| 2022 | 3.883.675 | 2.119.623 | 176.635 | 1.573.928 | 680.972 | 464.502 | -426.254 | 2 |
| 2021 | 1.389.096 | 1.125.438 | 93.787 | 273.333 | 331.407 | 1.067.604 | 1.125.678 | 0 |
| 2020 | 619.002 | 543.927 | 45.327 | 19.685 | 22.500 | 730.243 | 733.058 | 0 |
| 2019 | 291.149 | 188.891 | 15.741 | 79.686 | 37.541 | 231.276 | 189.131 | 0 |
| 2018 | 297.909 | 270.045 | 22.504 | 71.297 | 52.551 | 288.991 | 270.245 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
14.16%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.97%
Lichiditate curentă
1.26
Viteza rotație active
2.33
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
14.16%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.97%
Profit net per salariat
1.733.564 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 14.16% | 14.64% | 10.45% | 54.58% | 81.02% | 87.87% | 64.88% | 90.65% |
| Marjă profit brut | 16.6% | 17.43% | 10.91% | 55.58% | 83.96% | 90.76% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.97% | 100% | 100% | -497.27% | 99.98% | 74.2% | 99.87% | 99.93% |
| Profit net per salariat | 1.733.564 Lei | 2.454.576 Lei | 597.730 Lei | 1.059.812 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
2.33
Viteza rotație stocuri
93.24
Durata medie încasare creanțe
102.36 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.33 | 2.61 | 2.01 | 3.39 | 0.99 | 0.82 | 1.08 | 0.87 |
| Viteza rotație stocuri | 93.24 | 472.65 | 63.02 | 21.39 | 381.31 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 102.36 zile | 99.12 zile | 83.09 zile | 20.84 zile | 45.24 zile | 97.1 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 12.245.573 Lei | 16.769.517 Lei | 5.722.620 Lei | 1.941.838 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.26
Lichiditate imediată
1.22
Pondere active imobilizate
14.46%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.26 | 1.44 | 0.93 | 0.3 | 3.91 | 37.1 | 2.9 | 4.05 |
| Lichiditate imediată | 1.22 | 1.43 | 0.9 | 0.18 | 3.89 | 37.1 | 2.9 | 4.05 |
| Pondere active imobilizate | 14.46% | 7.16% | 11.19% | 59.45% | 23.69% | 2.99% | 13.97% | 15.39% |
| Pondere active circulante | 85.54% | 92.84% | 88.81% | 40.55% | 76.31% | 97.01% | 86.03% | 84.61% |
©Firme.ro