Companie
Detalii identificare
Nume firmăMICROEXPERT COMPTABLE S.R.L.
Cod unic de înregistrare38584438 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017006118235
EUIDROONRC.J2017006118235
Data înființării11.12.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaMerilor nr. 18E1, Alunişu, Ilfov
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
300.062
Profit (Lei)
69.124
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 300.062 | 69.124 | 5.760 | 15.845 | 3.431 | 81.155 | 68.741 | 1 |
| 2024 | 255.218 | 100.837 | 8.403 | 880 | 8.461 | 93.496 | 101.077 | 1 |
| 2023 | 228.930 | 102.829 | 8.569 | 3.892 | 20.826 | 86.135 | 103.069 | 1 |
| 2022 | 165.970 | 73.303 | 6.109 | 4.282 | 33.541 | 44.284 | 73.543 | 1 |
| 2021 | 116.010 | 62.109 | 5.176 | 1.349 | 47.419 | 29.873 | 75.943 | 0 |
| 2020 | 75.620 | 31.196 | 2.600 | 775 | 14.829 | 18.934 | 32.988 | 0 |
| 2019 | 40.600 | 25.227 | 2.102 | 3.922 | 13.503 | 14.318 | 23.899 | 0 |
| 2018 | 4.000 | 0 | 0 | 3.320 | 0 | 1.993 | -1.327 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
23.04%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
5.12
Viteza rotație active
3.55
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
23.04%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
69.124 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 23.04% | 39.51% | 44.92% | 44.17% | 53.54% | 41.25% | 62.14% | 0% |
| Marjă profit brut | 24.04% | 40.27% | 45.92% | 46.62% | 56.98% | 43.58% | 65.13% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 99.76% | 99.77% | 99.67% | 81.78% | 94.57% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | 69.124 Lei | 100.837 Lei | 102.829 Lei | 73.303 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
3.55
Viteza rotație stocuri
5.72
Durata medie încasare creanțe
11.64 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.55 | 2.5 | 2.14 | 2.13 | 1.5 | 2.24 | 1.46 | 2.01 |
| Viteza rotație stocuri | 5.72 | 6.68 | 7.48 | 9.59 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 11.64 zile | 9.25 zile | 14.35 zile | 0 zile | 0 zile | 2.79 zile | 5.21 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 300.062 Lei | 255.218 Lei | 228.930 Lei | 165.970 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
5.12
Lichiditate imediată
1.81
Pondere active imobilizate
4.06%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5.12 | 106.25 | 22.13 | 10.34 | 22.14 | 24.43 | 3.65 | 0.6 |
| Lichiditate imediată | 1.81 | 62.83 | 14.27 | 6.3 | 22.14 | 24.43 | 3.65 | 0.6 |
| Pondere active imobilizate | 4.06% | 8.3% | 19.47% | 43.1% | 61.35% | 43.92% | 48.54% | 0% |
| Pondere active circulante | 95.94% | 91.7% | 80.53% | 56.9% | 38.65% | 56.08% | 51.46% | 100% |
©Firme.ro