Companie
Detalii identificare
Nume firmăFĂRĂ FILTRU S.R.L.
Cod unic de înregistrare38587280 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2021006705232
EUIDROONRC.J2021006705232
Data înființării12.12.2017 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4532
Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a carburanţilor,
4730
4730
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata si cu amanuntul, intretinerea si repararea autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul de piese si accesorii pentru autovehicule
Informații de contact
AdresaLiliacului nr. 6, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
201.910
Profit (Lei)
-36.959
Număr angajați
3
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 201.910 | -36.959 | -3.080 | 159.481 | 9.130 | 77.960 | -72.391 | 3 |
| 2023 | 172.840 | 0 | 0 | 75.337 | 0 | 39.905 | -35.432 | 2 |
| 2022 | 204.171 | 1.736 | 145 | 30.532 | 0 | 33.590 | 3.058 | 2 |
| 2021 | 100.685 | 1.387 | 116 | 181.774 | 0 | 183.096 | 1.322 | 1 |
| 2020 | 131.741 | 3.529 | 294 | 49.330 | 0 | 49.265 | -65 | 1 |
| 2019 | 90.504 | 0 | 0 | 26.647 | 581 | 22.472 | -3.594 | 2 |
| 2018 | 193.805 | 27.168 | 2.264 | 6.689 | 581 | 33.436 | 27.328 | 1 |
| 2017 | 0 | -40 | -3 | 0 | 0 | 160 | 160 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-18.3%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
51.05%
Lichiditate curentă
0.49
Viteza rotație active
2.32
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-18.3%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
51.05%
Profit net per salariat
-12.320 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -18.3% | 0% | 0.85% | 1.38% | 2.68% | 0% | 14.02% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 2.91% | 2.37% | 3.69% | 0% | 16.18% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 51.05% | 0% | 56.77% | 100% | -5429.23% | 0% | 99.41% | -25% |
| Profit net per salariat | -12.320 Lei | 0 Lei | 868 Lei | 1.387 Lei | 3.529 Lei | 0 Lei | 27.168 Lei | n/a |
Viteza rotație active
2.32
Viteza rotație stocuri
26.15
Durata medie încasare creanțe
40.38 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.32 | 4.33 | 6.08 | 0.55 | 2.67 | 3.93 | 5.7 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 26.15 | 12.53 | 7.12 | 0.57 | 4.02 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 40.38 zile | 3.92 zile | 6.83 zile | 16.45 zile | 26.82 zile | 75.24 zile | 9.79 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 67.303 Lei | 86.420 Lei | 102.086 Lei | 100.685 Lei | 131.741 Lei | 45.252 Lei | 193.805 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.49
Lichiditate imediată
0.44
Pondere active imobilizate
10.48%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.49 | 0.53 | 1.1 | 1.01 | 1 | 0.84 | 5 | 0 |
| Lichiditate imediată | 0.44 | 0.35 | 0.16 | 0.04 | 0.33 | 0.84 | 5 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 10.48% | 0% | 0% | 0% | 0% | 2.52% | 1.71% | 0% |
| Pondere active circulante | 89.52% | 100% | 100% | 100% | 100% | 97.48% | 98.29% | 100% |
©Firme.ro