Companie
Detalii identificare
Nume firmăOVI ALEX LOGISTIC S.R.L.
Cod unic de înregistrare38697291 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/116/2018
EUIDROONRC.J12/116/2018
Data înființării16.01.2018 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
AdresaMogoşoaia nr. 3, Cluj-Napoca, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
48.895
Profit (Lei)
8.120
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 48.895 | 8.120 | 677 | 26.309 | 4.427 | 14.984 | -6.898 | 1 |
| 2023 | 46.700 | 0 | 0 | 26.718 | 534 | 11.166 | -15.018 | 1 |
| 2022 | 47.536 | 1.129 | 94 | 11.424 | 2.001 | 10.746 | 1.323 | 1 |
| 2021 | 27.920 | 0 | 0 | 13.098 | 4.201 | 9.092 | 195 | 1 |
| 2020 | 22.400 | 0 | 0 | 3.059 | 534 | 7.454 | 4.929 | 1 |
| 2019 | 36.540 | 7.693 | 641 | 360 | 534 | 9.485 | 9.659 | 0 |
| 2018 | 23.223 | 1.767 | 147 | 3.865 | 534 | 5.298 | 1.967 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
16.61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-117.72%
Lichiditate curentă
0.57
Viteza rotație active
2.52
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
16.61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-117.72%
Profit net per salariat
8.120 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 16.61% | 0% | 2.38% | 0% | 0% | 21.05% | 7.61% |
| Marjă profit brut | 19.77% | 0% | 4.25% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -117.72% | 0% | 85.34% | 0% | 0% | 79.65% | 89.83% |
| Profit net per salariat | 8.120 Lei | 0 Lei | 1.129 Lei | 0 Lei | 0 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
2.52
Viteza rotație stocuri
7.79
Durata medie încasare creanțe
17.52 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.52 | 3.99 | 3.73 | 2.1 | 2.8 | 3.65 | 3.98 |
| Viteza rotație stocuri | 7.79 | 23.46 | 26.47 | 16.98 | 14.17 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 17.52 zile | 23.06 zile | 30.33 zile | 41.18 zile | 13.85 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 48.895 Lei | 46.700 Lei | 47.536 Lei | 27.920 Lei | 22.400 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.57
Lichiditate imediată
0.33
Pondere active imobilizate
22.81%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.57 | 0.42 | 0.94 | 0.69 | 2.44 | 26.35 | 1.37 |
| Lichiditate imediată | 0.33 | 0.34 | 0.78 | 0.57 | 1.92 | 26.35 | 1.37 |
| Pondere active imobilizate | 22.81% | 4.56% | 15.7% | 31.6% | 6.69% | 5.33% | 9.16% |
| Pondere active circulante | 77.19% | 95.44% | 84.3% | 68.4% | 93.31% | 94.67% | 90.84% |
©Firme.ro