Companie
Detalii identificare
Nume firmăMOGA.DORIN.PETRU S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 38810756 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/380/2018
EUIDROONRC.J35/380/2018
Data înființării06.02.2018 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4613
Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata în nume propriu,
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateIntermedieri in comertul cu material lemnos si materiale de constructii
Informații de contact
AdresaBiled, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
495.089
Profit (Lei)
41.069
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 495.089 | 41.069 | 3.422 | 234.531 | 58.518 | 609.586 | 435.211 | 1 |
| 2023 | 518.973 | 69.809 | 5.817 | 301.484 | 81.825 | 612.162 | 394.141 | 2 |
| 2022 | 522.129 | 94.379 | 7.865 | 182.107 | 250 | 506.189 | 324.332 | 2 |
| 2021 | 418.121 | 72.529 | 6.044 | 292.102 | 588 | 521.468 | 229.954 | 2 |
| 2020 | 366.284 | 73.913 | 6.159 | 329.120 | 1.938 | 484.607 | 157.425 | 1 |
| 2019 | 398.199 | 68.778 | 5.732 | 257.884 | 3.372 | 338.024 | 83.512 | 1 |
| 2018 | 105.450 | 14.534 | 1.211 | 103.689 | 5.223 | 113.200 | 14.734 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
8.3%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9.44%
Lichiditate curentă
2.6
Viteza rotație active
0.74
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
8.3%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9.44%
Profit net per salariat
41.069 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 8.3% | 13.45% | 18.08% | 17.35% | 20.18% | 17.27% | 13.78% |
| Marjă profit brut | 10.03% | 14.3% | 18.93% | 18.23% | 21.11% | 18.27% | 15.17% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 9.44% | 17.71% | 29.1% | 31.54% | 46.95% | 82.36% | 98.64% |
| Profit net per salariat | 41.069 Lei | 34.905 Lei | 47.190 Lei | 36.265 Lei | 73.913 Lei | 68.778 Lei | 14.534 Lei |
Viteza rotație active
0.74
Viteza rotație stocuri
0.87
Durata medie încasare creanțe
24.5 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.74 | 0.75 | 1.03 | 0.8 | 0.75 | 1.17 | 0.89 |
| Viteza rotație stocuri | 0.87 | 0.96 | 1.15 | 0.99 | 0.99 | 1.66 | 0.94 |
| Durata medie încasare creanțe | 24.5 zile | 50.54 zile | 51.16 zile | 70.39 zile | 94.38 zile | 88.21 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 495.089 Lei | 259.487 Lei | 261.065 Lei | 209.061 Lei | 366.284 Lei | 398.199 Lei | 105.450 Lei |
Lichiditate curentă
2.6
Lichiditate imediată
0.16
Pondere active imobilizate
8.76%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.6 | 2.03 | 2.78 | 1.79 | 1.47 | 1.31 | 1.09 |
| Lichiditate imediată | 0.16 | 0.24 | 0.29 | 0.34 | 0.35 | 0.38 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 8.76% | 11.79% | 0.05% | 0.11% | 0.4% | 0.99% | 4.41% |
| Pondere active circulante | 91.24% | 88.21% | 99.95% | 99.89% | 99.6% | 99.01% | 95.59% |
©Firme.ro