Companie
Detalii identificare
Nume firmăALS & FAM INVESTMENT S.R.L.
Cod unic de înregistrare38816325 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/394/2018
EUIDROONRC.J35/394/2018
Data înființării07.02.2018 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5320
Această clasă include:
-primirea, prelucrarea, transportul şi distribuirea (internă sau internaţională) scrisorilor, pachetelor şi coletelor (de tip poştal) de către firme ce desfăsoară activităţi în afara obligativităţii serviciului universal. Pot fi implicate unul sau mai multe mijloace de transport şi activitatea poate fi efectuată fie cu mijloace de transport proprii ale firmelor respective, fie prin intermediul transportului public.
Această clasă include de asemenea:
-serviciile de livrare la domiciliu Această clasă exclude: -transportul de mărfuri,
(conform tipului de transport) 4920, 4941, 5020, 5040, 5121, 5122
-primirea, prelucrarea, transportul şi distribuirea (internă sau internaţională) scrisorilor, pachetelor şi coletelor (de tip poştal) de către firme ce desfăsoară activităţi în afara obligativităţii serviciului universal. Pot fi implicate unul sau mai multe mijloace de transport şi activitatea poate fi efectuată fie cu mijloace de transport proprii ale firmelor respective, fie prin intermediul transportului public.
Această clasă include de asemenea:
-serviciile de livrare la domiciliu Această clasă exclude: -transportul de mărfuri,
(conform tipului de transport) 4920, 4941, 5020, 5040, 5121, 5122
Industrie
Transport şi depozitare
SectorActivitati de posta si de curier
Obiect activitateAlte activitati postale si de curier
Informații de contact
AdresaVeneţia nr. 1, Dumbrăviţa, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
233.492
Profit (Lei)
104.547
Număr angajați
2
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 233.492 | 104.547 | 8.712 | 18.191 | 565 | 364.247 | 346.621 | 2 |
| 2024 | 200.910 | 62.573 | 5.214 | 21.549 | 33.059 | 230.564 | 242.074 | 2 |
| 2023 | 124.166 | 12.827 | 1.069 | 49.571 | 34.782 | 194.290 | 179.501 | 2 |
| 2022 | 255.489 | 64.603 | 5.384 | 37.883 | 75.313 | 129.244 | 166.674 | 3 |
| 2021 | 177.247 | 14.920 | 1.243 | 47.987 | 110.660 | 38.291 | 102.071 | 3 |
| 2020 | 123.030 | 98.681 | 8.223 | 29.494 | 2.639 | 114.006 | 87.151 | 3 |
| 2019 | 165.708 | 15.576 | 1.298 | 12.346 | 0 | 8.714 | -3.632 | 3 |
| 2018 | 97.163 | 0 | 0 | 21.437 | 0 | 1.452 | -19.208 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
44.78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
30.16%
Lichiditate curentă
20.02
Viteza rotație active
0.64
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
44.78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
30.16%
Profit net per salariat
52.274 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 44.78% | 31.14% | 10.33% | 25.29% | 8.42% | 80.21% | 9.4% | 0% |
| Marjă profit brut | 46.38% | 32.04% | 12.12% | 26.23% | 9.31% | 82.14% | 10.4% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 30.16% | 25.85% | 7.15% | 38.76% | 14.62% | 100% | -428.85% | 0% |
| Profit net per salariat | 52.274 Lei | 31.287 Lei | 6.414 Lei | 21.534 Lei | 4.973 Lei | 32.894 Lei | 5.192 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.64
Viteza rotație stocuri
38.21
Durata medie încasare creanțe
543.42 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.64 | 0.76 | 0.54 | 1.25 | 1.19 | 1.05 | 19.02 | 66.92 |
| Viteza rotație stocuri | 38.21 | 31.69 | 15.33 | 27.63 | 13.33 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 543.42 zile | 367.44 zile | 465.36 zile | 16.9 zile | 6.39 zile | 1.22 zile | 1.31 zile | 1.23 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 116.746 Lei | 100.455 Lei | 62.083 Lei | 85.163 Lei | 59.082 Lei | 41.010 Lei | 55.236 Lei | 48.582 Lei |
Lichiditate curentă
20.02
Lichiditate imediată
19.69
Pondere active imobilizate
0.15%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 20.02 | 10.7 | 3.92 | 3.41 | 0.8 | 3.87 | 0.71 | 0.07 |
| Lichiditate imediată | 19.69 | 10.41 | 3.76 | 3.17 | 0.52 | 3.87 | 0.71 | 0.07 |
| Pondere active imobilizate | 0.15% | 12.54% | 15.18% | 36.82% | 74.29% | 2.26% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 99.85% | 87.46% | 84.82% | 63.18% | 25.71% | 97.74% | 100% | 100% |
©Firme.ro