Companie
Detalii identificare
Nume firmăSMART BALON S.R.L.
Cod unic de înregistrare38851691 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2018000236332
EUIDROONRC.J2018000236332
Data înființării13.02.2018 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4765
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a jocurilor şi jucăriilor făcute din orice material Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a consolelor pentru jocuri video,
4741 -vânzarea cu amănuntul a software-ului de utilizare generală, inclusiv al jocurilor video,
4741
-vânzarea cu amănuntul a jocurilor şi jucăriilor făcute din orice material Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a consolelor pentru jocuri video,
4741 -vânzarea cu amănuntul a software-ului de utilizare generală, inclusiv al jocurilor video,
4741
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al jocurilor si jucariilor, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaTeodor Bălan nr. 3, Gura Humorului, Suceava
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
161.326
Profit (Lei)
48.331
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 161.326 | 48.331 | 4.028 | 30.655 | 0 | 65.872 | 35.217 | 1 |
| 2023 | 159.004 | 0 | 0 | 24.802 | 0 | 11.487 | -13.315 | 1 |
| 2022 | 141.136 | 0 | 0 | 11.891 | 0 | 30.063 | 18.172 | 1 |
| 2021 | 48.733 | 0 | 0 | 4.462 | 0 | 40.507 | 36.045 | 0 |
| 2020 | 62.684 | 27.369 | 2.281 | 12.220 | 0 | 49.644 | 37.424 | 0 |
| 2019 | 46.326 | 7.338 | 612 | 24.379 | 0 | 34.433 | 10.054 | 0 |
| 2018 | 20.329 | 2.516 | 210 | 4.537 | 1.060 | 6.193 | 2.716 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
29.96%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
2.15
Viteza rotație active
2.45
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
29.96%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
48.331 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 29.96% | 0% | 0% | 0% | 43.66% | 15.84% | 12.38% |
| Marjă profit brut | 30.96% | 0% | 0% | 0% | 46.48% | 19.04% | 15.38% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 0% | 0% | 0% | 73.13% | 72.99% | 92.64% |
| Profit net per salariat | 48.331 Lei | 0 Lei | 0 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
2.45
Viteza rotație stocuri
2.55
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.45 | 13.84 | 4.69 | 1.2 | 1.26 | 1.35 | 2.8 |
| Viteza rotație stocuri | 2.55 | 19.97 | 10.2 | 1.52 | 1.64 | 1.58 | 3.6 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 2.3 zile | 0 zile | 47.03 zile | 45.78 zile | 18.07 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 161.326 Lei | 159.004 Lei | 141.136 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
2.15
Lichiditate imediată
0.09
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.15 | 0.46 | 2.53 | 9.08 | 4.06 | 1.41 | 1.36 |
| Lichiditate imediată | 0.09 | 0.14 | 1.36 | 1.88 | 0.93 | 0.21 | 0.12 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 14.61% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 85.39% |
©Firme.ro