Companie
Detalii identificare
Nume firmăINTERMAT BUSINESS SOLUTIONS S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 38874644 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/2204/2018
EUIDROONRC.J40/2204/2018
Data înființării16.02.2018 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4613
Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata în nume propriu,
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateIntermedieri in comertul cu material lemnos si materiale de constructii
Informații de contact
AdresaPucheni nr. 139-149, Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
172.348
Profit (Lei)
-38.005
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 172.348 | -38.005 | -3.167 | 208.038 | 36.215 | 76.169 | -93.214 | 1 |
| 2023 | 272.324 | 0 | 0 | 221.409 | 22.319 | 141.471 | -55.205 | 1 |
| 2022 | 478.863 | 0 | 0 | 231.616 | 8.657 | 207.100 | -13.507 | 1 |
| 2021 | 702.195 | 26.612 | 2.218 | 90.887 | 18.101 | 214.544 | 143.392 | 1 |
| 2020 | 576.386 | 41.269 | 3.439 | 19.143 | 27.544 | 107.965 | 116.780 | 1 |
| 2019 | 1.107.350 | 26.577 | 2.215 | 24.069 | 36.988 | 61.951 | 75.510 | 1 |
| 2018 | 414.386 | 48.733 | 4.061 | 86.033 | 0 | 134.600 | 48.933 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-22.05%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
40.77%
Lichiditate curentă
0.37
Viteza rotație active
1.53
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-22.05%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
40.77%
Profit net per salariat
-38.005 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -22.05% | 0% | 0% | 3.79% | 7.16% | 2.4% | 11.76% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 4.41% | 7.94% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 40.77% | 0% | 0% | 18.56% | 35.34% | 35.2% | 99.59% |
| Profit net per salariat | -38.005 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 26.612 Lei | 41.269 Lei | 26.577 Lei | 48.733 Lei |
Viteza rotație active
1.53
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
153.34 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.53 | 1.66 | 2.22 | 3.02 | 4.25 | 11.19 | 3.08 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 153.34 zile | 95.41 zile | 53.07 zile | 25.15 zile | 21.51 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 172.348 Lei | 272.324 Lei | 478.863 Lei | 702.195 Lei | 576.386 Lei | 1.107.350 Lei | 414.386 Lei |
Lichiditate curentă
0.37
Lichiditate imediată
0.37
Pondere active imobilizate
32.22%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.37 | 0.64 | 0.89 | 2.36 | 5.64 | 2.57 | 1.56 |
| Lichiditate imediată | 0.37 | 0.64 | 0.89 | 2.36 | 5.64 | 2.57 | 1.56 |
| Pondere active imobilizate | 32.22% | 13.63% | 4.01% | 7.78% | 20.33% | 37.38% | 0% |
| Pondere active circulante | 67.78% | 86.37% | 95.99% | 92.22% | 79.67% | 62.62% | 100% |
©Firme.ro