Companie
Detalii identificare
Nume firmăSTUDIO DE FISCALITATE S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 38900018 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/2460/2018
EUIDROONRC.J40/2460/2018
Data înființării21.02.2018 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaCâmpia Libertăţii nr. 9, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
317.774
Profit (Lei)
222.357
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 317.774 | 222.357 | 18.530 | 16.654 | 0 | 239.251 | 222.597 | 1 |
| 2024 | 424.363 | 292.727 | 24.394 | 73.436 | 74.737 | 291.666 | 292.967 | 1 |
| 2023 | 384.353 | 276.745 | 23.062 | 25.555 | 102.763 | 199.777 | 276.985 | 1 |
| 2022 | 388.275 | 316.028 | 26.336 | 33.565 | 298 | 349.535 | 316.268 | 1 |
| 2021 | 377.983 | 274.930 | 22.911 | 68.561 | 1.012 | 629.030 | 561.481 | 1 |
| 2020 | 373.757 | 286.311 | 23.859 | 198.711 | 1.841 | 483.421 | 286.551 | 1 |
| 2019 | 332.971 | 235.521 | 19.627 | 46.992 | 0 | 512.863 | 465.871 | 1 |
| 2018 | 242.276 | 230.150 | 19.179 | 41.372 | 0 | 271.722 | 230.350 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
69.97%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.89%
Lichiditate curentă
14.37
Viteza rotație active
1.33
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
69.97%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.89%
Profit net per salariat
222.357 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 69.97% | 68.98% | 72% | 81.39% | 72.74% | 76.6% | 70.73% | 94.99% |
| Marjă profit brut | 71.94% | 70.98% | 73% | 82.41% | 73.75% | 77.61% | 72.14% | 97.99% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.89% | 99.92% | 99.91% | 99.92% | 48.97% | 99.92% | 50.55% | 99.91% |
| Profit net per salariat | 222.357 Lei | 292.727 Lei | 276.745 Lei | 316.028 Lei | 274.930 Lei | 286.311 Lei | 235.521 Lei | n/a |
Viteza rotație active
1.33
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
247.68 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.33 | 1.16 | 1.27 | 1.11 | 0.6 | 0.77 | 0.65 | 0.89 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 247.68 zile | 196.61 zile | 140.4 zile | 222.65 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 317.774 Lei | 424.363 Lei | 384.353 Lei | 388.275 Lei | 377.983 Lei | 373.757 Lei | 332.971 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
14.37
Lichiditate imediată
14.37
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 14.37 | 3.97 | 7.82 | 10.41 | 9.17 | 2.43 | 10.91 | 6.57 |
| Lichiditate imediată | 14.37 | 3.97 | 7.82 | 10.41 | 9.17 | 2.43 | 10.91 | 6.57 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 20.4% | 33.97% | 0.09% | 0.16% | 0.38% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 79.6% | 66.03% | 99.91% | 99.84% | 99.62% | 100% | 100% |
©Firme.ro