Companie
Detalii identificare
Nume firmăORIGINAL ROMANIAN HONEY S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 38901951 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ22/417/2018
EUIDROONRC.J22/417/2018
Data înființării21.02.2018 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
113
Această clasă include:
-cultivarea legumelor frunzoase: -anghinare -sparanghel -varză -conopidă şi broccoli -lăptucă şi cicoare -spanac -alte legume frunzoase -cultivarea legumelor pentru fructe -castraveţi şi castraveciori -vinete -tomate -pepeni verzi -pepeni galbeni -alte soiuri de pepeni şi legume pentru fructe -cultivarea legumelor rădăcinoase (inclusiv bulboase sau tuberculi) -morcovi -napi -usturoi -ceapă (inclusiv ceapă franţuzească) -praz şi alte legume aliacee -alte legume rădăcinoase, cu bulbi sau tuberculi -cultivarea ciupercilor şi trufelor -cultivarea legumelor pentru producerea de seminţe, inclusiv seminţe de sfeclă de zahăr şi alte tipuri de sfeclă -cultivarea sfeclei de zahăr -cultivarea altor legume -cultivarea de rădăcinoase şi tuberculi cum sunt: -cartofi -cartofi dulci -manioc -igname -alte rădăcinoase şi tuberculi Această clasă exclude: -cultura ardeiului iute (capsicum sop.) şi a altor plante aromatice şi condimente,
0128 -cultura miceliului de ciuperci,
0130
-cultivarea legumelor frunzoase: -anghinare -sparanghel -varză -conopidă şi broccoli -lăptucă şi cicoare -spanac -alte legume frunzoase -cultivarea legumelor pentru fructe -castraveţi şi castraveciori -vinete -tomate -pepeni verzi -pepeni galbeni -alte soiuri de pepeni şi legume pentru fructe -cultivarea legumelor rădăcinoase (inclusiv bulboase sau tuberculi) -morcovi -napi -usturoi -ceapă (inclusiv ceapă franţuzească) -praz şi alte legume aliacee -alte legume rădăcinoase, cu bulbi sau tuberculi -cultivarea ciupercilor şi trufelor -cultivarea legumelor pentru producerea de seminţe, inclusiv seminţe de sfeclă de zahăr şi alte tipuri de sfeclă -cultivarea sfeclei de zahăr -cultivarea altor legume -cultivarea de rădăcinoase şi tuberculi cum sunt: -cartofi -cartofi dulci -manioc -igname -alte rădăcinoase şi tuberculi Această clasă exclude: -cultura ardeiului iute (capsicum sop.) şi a altor plante aromatice şi condimente,
0128 -cultura miceliului de ciuperci,
0130
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea legumelor si a pepenilor, a radacinoaselor si tuberculilor
Informații de contact
AdresaFrenciugi, Iaşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
108.468
Profit (Lei)
35.758
Număr angajați
5
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 108.468 | 35.758 | 2.980 | 22.733 | 0 | 58.691 | 35.958 | 5 |
| 2024 | 460.711 | -27.715 | -2.310 | 36.439 | 0 | 306.980 | 270.541 | 7 |
| 2023 | 579.463 | 169.675 | 14.140 | 27.863 | 0 | 326.119 | 298.256 | 15 |
| 2022 | 296.012 | 128.381 | 10.698 | 8.491 | 0 | 137.072 | 128.581 | 3 |
| 2021 | 294.750 | 210.039 | 17.503 | 2.774 | 0 | 213.013 | 210.239 | 2 |
| 2020 | 184.283 | 170.272 | 14.189 | 1.354 | 0 | 172.259 | 170.905 | 1 |
| 2019 | 0 | 671 | 56 | 0 | 0 | 633 | 633 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
32.97%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.44%
Lichiditate curentă
2.58
Viteza rotație active
1.85
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
32.97%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.44%
Profit net per salariat
7.152 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 32.97% | -6.02% | 29.28% | 43.37% | 71.26% | 92.4% | 0% |
| Marjă profit brut | 39.25% | 0% | 30.28% | 44.37% | 72.26% | 94.08% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.44% | -10.24% | 56.89% | 99.84% | 99.9% | 99.63% | 100% |
| Profit net per salariat | 7.152 Lei | -3.959 Lei | 11.312 Lei | 42.794 Lei | 105.020 Lei | 170.272 Lei | n/a |
Viteza rotație active
1.85
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
172.98 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.85 | 1.5 | 1.78 | 2.16 | 1.38 | 1.07 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 894.58 | 715.39 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 172.98 zile | 221.14 zile | 187.18 zile | 150.68 zile | 259.32 zile | 336.71 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 21.694 Lei | 65.816 Lei | 38.631 Lei | 98.671 Lei | 147.375 Lei | 184.283 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
2.58
Lichiditate imediată
2.58
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.58 | 8.42 | 11.7 | 16.14 | 76.79 | 127.22 | 0 |
| Lichiditate imediată | 2.58 | 8.41 | 11.68 | 16.14 | 76.79 | 127.22 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro