Companie
Detalii identificare
Nume firmăTIGGA PRODUCTION S.R.L.
Cod unic de înregistrare39010743 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ30/981/2018
EUIDROONRC.J30/981/2018
Data înființării13.03.2018 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5920
Această clasă include activităţile de producţie a înregistrărilor originale (audio) cum ar fi benzi, CD-uri; promovarea şi distribuirea înregistrărilor audio către comercianţii cu ridicata, comercianţii cu amănuntul sau direct către public. Aceste activităţi pot fi integrate sau nu în producţia înregistrărilor master în cadrul aceleiaşi unităţi. În cazul în care nu sunt integrate, unitatea care desfăşoară aceste activităţi trebuie să obţină drepturile de reproducere şi distribuţie a înregistrărilor master. Această clasă include şi activităţi de servicii pentru realizarea înregistrărilor audio în studio sau în altă locaţie, inclusiv producţia de programe radio înregistrate pe bandă. Această clasă include de asemenea activităţi de editare de muzică, adică activităţi de: achiziţionare şi înregistrare a drepturilor de reproducere pentru compoziţii muzicale; promovarea, autorizarea şi utilizarea acestora în înregistrări, la radio, televiziune, în producţii cinematografice, spectacole, pentru tipărire etc. Unităţile angajate în aceste activităţi pot deţine dreptul de reproducere sau pot acţiona în calitate de administrator în numele proprietarilor dreptului de reproducere. Publicarea partiturilor muzicale este inclusă aici.
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de productie cinematografica, video si de programe de televiziune; inregistrari audio si activitati de editare muzicala
Obiect activitateActivitati de realizare a inregistrarilor audio si activitati de editare muzicala
Informații de contact
AdresaDecebal nr. 5, Carei, Satu Mare
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
67.456
Profit (Lei)
8.140
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 67.456 | 8.140 | 678 | 39.472 | 66.006 | 56.990 | 5.524 | 1 |
| 2023 | 273.006 | 192.180 | 16.015 | 44.921 | 90.007 | 239.854 | 182.940 | 2 |
| 2022 | 59.497 | 65.048 | 5.421 | 13.340 | 114.009 | 16.090 | -9.241 | 2 |
| 2021 | 0 | 0 | 0 | 66.371 | 138.011 | 4.071 | -74.289 | 1 |
| 2020 | 42.157 | 0 | 0 | 253.999 | 162.012 | 200.216 | -51.771 | 2 |
| 2019 | 3.818 | 0 | 0 | 206.221 | 186.014 | 203.258 | -949 | 0 |
| 2018 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 200 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
12.07%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
1.44
Viteza rotație active
0.55
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
12.07%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
8.140 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 12.07% | 70.39% | 109.33% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 13.05% | 71.37% | 110.96% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 100% | -703.91% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 8.140 Lei | 96.090 Lei | 32.524 Lei | 0 Lei | 0 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.55
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
235.64 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.55 | 0.83 | 0.46 | 0 | 0.12 | 0.01 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 235.64 zile | 274.63 zile | 74.08 zile | 0 | 1731.62 zile | 19119.96 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 67.456 Lei | 136.503 Lei | 29.749 Lei | 0 Lei | 21.079 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.44
Lichiditate imediată
1.44
Pondere active imobilizate
53.67%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.44 | 5.34 | 1.21 | 0.06 | 0.79 | 0.99 | 0 |
| Lichiditate imediată | 1.44 | 5.34 | 1.21 | 0.06 | 0.79 | 0.99 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 53.67% | 27.29% | 87.63% | 97.13% | 44.73% | 47.79% | 0% |
| Pondere active circulante | 46.33% | 72.71% | 12.37% | 2.87% | 55.27% | 52.21% | 100% |
©Firme.ro