Companie
Detalii identificare
Nume firmăPOLIEN SERVCOM SRL
Cod unic de înregistrare RO 3903518 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ33/786/1993
EUIDROONRC.J33/786/1993
Data înființării11.05.1993 - 33 ani
Informații de contact
Adresastr. Gheorghe Doja nr. 99 A, Suceava, Suceava
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
212.425
Profit (Lei)
42.547
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 212.425 | 42.547 | 3.546 | 291.471 | 282.347 | 71.691 | 62.567 | 1 |
| 2023 | 227.650 | 83.800 | 6.983 | 414.366 | 283.793 | 66.213 | -64.360 | 1 |
| 2022 | 198.229 | 27.377 | 2.281 | 510.514 | 280.881 | 81.473 | -148.160 | 2 |
| 2021 | 177.459 | 19.957 | 1.663 | 579.604 | 282.701 | 121.366 | -175.537 | 2 |
| 2020 | 123.174 | 10.529 | 877 | 576.142 | 291.860 | 88.788 | -195.494 | 2 |
| 2019 | 143.751 | 392 | 33 | 602.393 | 301.290 | 95.080 | -206.023 | 2 |
| 2018 | 112.114 | 0 | 0 | 583.140 | 311.500 | 65.225 | -206.415 | 2 |
| 2017 | 156.136 | 14.402 | 1.200 | 580.699 | 321.865 | 72.801 | -186.033 | 2 |
Marja profit net
20.03%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
68%
Lichiditate curentă
0.25
Viteza rotație active
0.6
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
20.03%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
68%
Profit net per salariat
42.547 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 20.03% | 36.81% | 13.81% | 11.25% | 8.55% | 0.27% | 0% | 9.22% |
| Marjă profit brut | 20.98% | 37.81% | 14.86% | 12.25% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 68% | -130.21% | -18.48% | -11.37% | -5.39% | -0.19% | 0% | -7.74% |
| Profit net per salariat | 42.547 Lei | 83.800 Lei | 13.689 Lei | 9.979 Lei | 5.265 Lei | 196 Lei | 0 Lei | 7.201 Lei |
Viteza rotație active
0.6
Viteza rotație stocuri
6.92
Durata medie încasare creanțe
37.67 zile
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.6 | 0.65 | 0.55 | 0.44 | 0.32 | 0.36 | 0.3 | 0.4 |
| Viteza rotație stocuri | 6.92 | 17 | 3.71 | 2.37 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 37.67 zile | 51.01 zile | 30.08 zile | 12.59 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 212.425 Lei | 227.650 Lei | 99.115 Lei | 88.730 Lei | 61.587 Lei | 71.876 Lei | 56.057 Lei | 78.068 Lei |
Lichiditate curentă
0.25
Lichiditate imediată
0.14
Pondere active imobilizate
79.75%
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.25 | 0.16 | 0.16 | 0.21 | 0.15 | 0.16 | 0.11 | 0.13 |
| Lichiditate imediată | 0.14 | 0.13 | 0.05 | 0.08 | 0.15 | 0.16 | 0.11 | 0.13 |
| Pondere active imobilizate | 79.75% | 81.08% | 77.52% | 69.96% | 76.67% | 76.01% | 82.69% | 81.55% |
| Pondere active circulante | 20.25% | 18.92% | 22.48% | 30.04% | 23.33% | 23.99% | 17.31% | 18.45% |
©Firme.ro