Companie
Detalii identificare
Nume firmăINFRA ZONE CONSTRUCT S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 39037374 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2018000582033
EUIDROONRC.J2018000582033
Data înființării16.03.2018 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4211
Această clasă include:
-construcţia de autostrăzi, străzi, drumuri şi alte căi de acces pentru vehicule şi pietoni -lucrări de suprafaţă pe străzi, drumuri, autostrăzi, poduri sau tuneluri: -asfaltarea drumurilor -lucrări de marcare a drumurilor şi alte marcaje -instalarea de grilaje de protecţie, indicatoare de circulaţie şi alte dispozitive similare -construcţia pistelor de aerodrom Această clasă exclude: -instalarea iluminatului stradal şi a semnelor electrice,
4321 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia de autostrăzi, străzi, drumuri şi alte căi de acces pentru vehicule şi pietoni -lucrări de suprafaţă pe străzi, drumuri, autostrăzi, poduri sau tuneluri: -asfaltarea drumurilor -lucrări de marcare a drumurilor şi alte marcaje -instalarea de grilaje de protecţie, indicatoare de circulaţie şi alte dispozitive similare -construcţia pistelor de aerodrom Această clasă exclude: -instalarea iluminatului stradal şi a semnelor electrice,
4321 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorLucrari de geniu civil
Obiect activitateLucrari de constructii a drumurilor si autostrazilor
Informații de contact
AdresaGheorghe Doja nr. 37, Piteşti, Argeş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
3.852.942
Profit (Lei)
165.865
Număr angajați
4
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 3.852.942 | 165.865 | 13.822 | 2.490.347 | 111.543 | 2.800.936 | 366.221 | 4 |
| 2023 | 2.017.282 | 308.704 | 25.725 | 1.358.798 | 253.302 | 1.425.237 | 309.053 | 2 |
| 2022 | 2.229.090 | 226.721 | 18.893 | 702.150 | 164.522 | 764.977 | 227.349 | 3 |
| 2021 | 1.138.275 | 299.343 | 24.945 | 281.006 | 89.192 | 458.126 | 266.312 | 4 |
| 2020 | 37.620 | 8.670 | 723 | 93.560 | 0 | 60.530 | -33.030 | 1 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 67.628 | 0 | 25.927 | -41.701 | 1 |
| 2018 | 0 | 0 | 0 | 24.364 | 0 | 480 | -23.884 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
4.3%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
45.29%
Lichiditate curentă
1.12
Viteza rotație active
1.32
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
4.3%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
45.29%
Profit net per salariat
41.466 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 4.3% | 15.3% | 10.17% | 26.3% | 23.05% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 4.93% | 16.24% | 11.17% | 27.28% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 45.29% | 99.89% | 99.72% | 100% | -26.25% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 41.466 Lei | 154.352 Lei | 75.574 Lei | 74.836 Lei | 8.670 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.32
Viteza rotație stocuri
19
Durata medie încasare creanțe
205.39 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.32 | 1.2 | 2.4 | 2.08 | 0.62 | 0 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 19 | 4.19 | 0 | 41.34 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 205.39 zile | 92.4 zile | 86.07 zile | 127.88 zile | 0 zile | 0 | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 963.236 Lei | 1.008.641 Lei | 743.030 Lei | 284.569 Lei | 37.620 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Lichiditate curentă
1.12
Lichiditate imediată
1.04
Pondere active imobilizate
3.83%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.12 | 1.05 | 1.09 | 1.63 | 0.65 | 0.38 | 0.02 |
| Lichiditate imediată | 1.04 | 0.69 | 1.09 | 1.53 | 0.65 | 0.38 | 0.02 |
| Pondere active imobilizate | 3.83% | 15.09% | 17.7% | 16.3% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 96.17% | 84.91% | 82.3% | 83.7% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro