Companie
Detalii identificare
Nume firmăMIRADRI SPOSA S.R.L.
Cod unic de înregistrare39041367 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2018003720401
EUIDROONRC.J2018003720401
Data înființării20.03.2018 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4771
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a articolelor de îmbrăcăminte -vânzarea cu amănuntul a articolelor din blană -vânzarea cu amănuntul a accesoriilor de îmbrăcăminte, cum ar fi mănuşi, cravate, bretele etc. Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a textilelor,
4751
-vânzarea cu amănuntul a articolelor de îmbrăcăminte -vânzarea cu amănuntul a articolelor din blană -vânzarea cu amănuntul a accesoriilor de îmbrăcăminte, cum ar fi mănuşi, cravate, bretele etc. Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a textilelor,
4751
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al imbracamintei, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaSold. Ene Modoran nr. 8, Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
141.955
Profit (Lei)
26.093
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 141.955 | 26.093 | 2.174 | 11.654 | 0 | 118.307 | 106.653 | 1 |
| 2023 | 166.513 | 53.480 | 4.457 | 10.190 | 0 | 98.032 | 87.842 | 1 |
| 2022 | 215.102 | 80.513 | 6.709 | 28.523 | 0 | 62.884 | 34.361 | 1 |
| 2021 | 115.580 | 5.556 | 463 | 80.087 | 0 | 49.725 | -30.362 | 1 |
| 2020 | 107.320 | 31.190 | 2.599 | 87.100 | 0 | 51.181 | -35.919 | 1 |
| 2019 | 108.315 | 0 | 0 | 96.973 | 0 | 29.865 | -67.108 | 1 |
| 2018 | 79.245 | 3.261 | 272 | 30.149 | 0 | 33.610 | 3.461 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
18.38%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
24.47%
Lichiditate curentă
10.15
Viteza rotație active
1.2
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
18.38%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
24.47%
Profit net per salariat
26.093 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 18.38% | 32.12% | 37.43% | 4.81% | 29.06% | 0% | 4.12% |
| Marjă profit brut | 21.5% | 33.08% | 39.43% | 5.81% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 24.47% | 60.88% | 100% | -18.3% | -86.83% | 0% | 94.22% |
| Profit net per salariat | 26.093 Lei | 53.480 Lei | 80.513 Lei | 5.556 Lei | 31.190 Lei | 0 Lei | n/a |
Viteza rotație active
1.2
Viteza rotație stocuri
42.59
Durata medie încasare creanțe
114.98 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.2 | 1.7 | 3.42 | 2.32 | 2.1 | 3.63 | 2.36 |
| Viteza rotație stocuri | 42.59 | 19.42 | 11.34 | 3.42 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 114.98 zile | 2.32 zile | 14.48 zile | 8.16 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 141.955 Lei | 166.513 Lei | 215.102 Lei | 115.580 Lei | 107.320 Lei | 108.315 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
10.15
Lichiditate imediată
9.87
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 10.15 | 9.62 | 2.2 | 0.62 | 0.59 | 0.31 | 1.11 |
| Lichiditate imediată | 9.87 | 8.78 | 1.54 | 0.2 | 0.59 | 0.31 | 1.11 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro