Companie
Detalii identificare
Nume firmăELVICADORU COM SRL
Cod unic de înregistrare3905314 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1993000802332
EUIDROONRC.J1993000802332
Data înființării11.05.1993 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4711
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
Adresastr. Chiliei nr. 85, Vatra Dornei, Suceava
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
158.477
Profit (Lei)
184
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 158.477 | 184 | 15 | 40.941 | 0 | 104.755 | 63.814 | 1 |
| 2024 | 138.086 | 4.837 | 403 | 40.911 | 0 | 105.000 | 64.089 | 1 |
| 2023 | 103.557 | 3.517 | 293 | 44.728 | 0 | 103.980 | 59.252 | 1 |
| 2022 | 105.418 | 4.650 | 388 | 46.666 | 0 | 102.401 | 55.735 | 1 |
| 2021 | 102.734 | 11.676 | 973 | 41.189 | 0 | 92.274 | 51.085 | 1 |
| 2020 | 68.776 | 14.222 | 1.185 | 14.672 | 0 | 54.081 | 39.409 | 1 |
| 2019 | 56.349 | 16.486 | 1.374 | 10.972 | 0 | 36.159 | 25.187 | 0 |
| 2018 | 41.713 | 11.898 | 992 | 18.919 | 0 | 27.546 | 8.627 | 1 |
| 2017 | 37.734 | 4.836 | 403 | 29.464 | 0 | 26.193 | -3.271 | 1 |
| 2016 | 34.039 | 2.180 | 182 | 29.862 | 0 | 21.755 | -8.107 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.29%
Lichiditate curentă
2.56
Viteza rotație active
1.51
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.29%
Profit net per salariat
184 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.12% | 3.5% | 3.4% | 4.41% | 11.37% | 20.68% | 29.26% | 28.52% | 12.82% | 6.4% |
| Marjă profit brut | 1.01% | 4.43% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.29% | 7.55% | 5.94% | 8.34% | 22.86% | 36.09% | 65.45% | 100% | -147.84% | -26.89% |
| Profit net per salariat | 184 Lei | 4.837 Lei | 3.517 Lei | 4.650 Lei | 11.676 Lei | 14.222 Lei | n/a | 11.898 Lei | 4.836 Lei | 2.180 Lei |
Viteza rotație active
1.51
Viteza rotație stocuri
1.52
Durata medie încasare creanțe
0.06 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.51 | 1.32 | 1 | 1.03 | 1.11 | 1.27 | 1.56 | 1.51 | 1.44 | 1.56 |
| Viteza rotație stocuri | 1.52 | 1.33 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0.06 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 158.477 Lei | 138.086 Lei | 103.557 Lei | 105.418 Lei | 102.734 Lei | 68.776 Lei | n/a | 41.713 Lei | 37.734 Lei | 34.039 Lei |
Lichiditate curentă
2.56
Lichiditate imediată
0.01
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.56 | 2.57 | 2.32 | 2.19 | 2.24 | 3.69 | 3.3 | 1.46 | 0.89 | 0.73 |
| Lichiditate imediată | 0.01 | 0.04 | 2.32 | 2.19 | 2.24 | 3.69 | 3.3 | 1.46 | 0.89 | 0.73 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro