Companie
Detalii identificare
Nume firmăENERGOCONSULT BISTRITA S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 39098509 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ6/308/2018
EUIDROONRC.J6/308/2018
Data înființării28.03.2018 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7112
Această clasă include:
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
Informații de contact
AdresaGrănicerilor nr. 35, Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
284.065
Profit (Lei)
165.797
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 284.065 | 165.797 | 13.816 | 413.903 | 50.792 | 295.483 | -67.628 | 1 |
| 2024 | 187.210 | -52.153 | -4.346 | 504.677 | 81.456 | 189.796 | -233.425 | 1 |
| 2023 | 120.090 | 0 | 0 | 501.230 | 170.683 | 149.275 | -181.272 | 1 |
| 2022 | 229.250 | 61.232 | 5.103 | 569.129 | 264.927 | 183.794 | -120.408 | 1 |
| 2021 | 108.425 | 0 | 0 | 603.916 | 359.173 | 63.103 | -181.640 | 5 |
| 2020 | 200.570 | 0 | 0 | 553.291 | 479.121 | 120.715 | 46.545 | 5 |
| 2019 | 60.975 | 150.529 | 12.544 | 275.690 | 298.531 | 131.083 | 153.924 | 5 |
| 2018 | 4.050 | 3.195 | 266 | 500 | 0 | 3.895 | 3.395 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
58.37%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-245.16%
Lichiditate curentă
0.71
Viteza rotație active
0.82
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
58.37%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-245.16%
Profit net per salariat
165.797 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 58.37% | -27.86% | 0% | 26.71% | 0% | 0% | 246.87% | 78.89% |
| Marjă profit brut | 59.37% | 0% | 0% | 27.72% | 0% | 0% | 248.04% | 81.9% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -245.16% | 22.34% | 0% | -50.85% | 0% | 0% | 97.79% | 94.11% |
| Profit net per salariat | 165.797 Lei | -52.153 Lei | 0 Lei | 61.232 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 30.106 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.82
Viteza rotație stocuri
171.85
Durata medie încasare creanțe
216.52 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.82 | 0.69 | 0.38 | 0.51 | 0.26 | 0.33 | 0.14 | 1.04 |
| Viteza rotație stocuri | 171.85 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 216.52 zile | 130.85 zile | 62.27 zile | 40.62 zile | 116.91 zile | 109.91 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 284.065 Lei | 187.210 Lei | 120.090 Lei | 229.250 Lei | 21.685 Lei | 40.114 Lei | 12.195 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.71
Lichiditate imediată
0.71
Pondere active imobilizate
14.67%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.71 | 0.38 | 0.3 | 0.32 | 0.1 | 0.22 | 0.48 | 7.79 |
| Lichiditate imediată | 0.71 | 0.38 | 0.3 | 0.32 | 0.1 | 0.22 | 0.48 | 7.79 |
| Pondere active imobilizate | 14.67% | 30.03% | 53.35% | 59.04% | 85.06% | 79.88% | 69.49% | 0% |
| Pondere active circulante | 85.33% | 69.97% | 46.65% | 40.96% | 14.94% | 20.12% | 30.51% | 100% |
©Firme.ro