Companie
Detalii identificare
Nume firmăMETACO SRL
Cod unic de înregistrare RO 3914975 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1993000153229
EUIDROONRC.J1993000153229
Data înființării12.05.1993 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5021
Clasa CAEN 5021 se referă la activități de întreținere și reparare a autovehiculelor, cu excepția reparațiilor efectuate în întreprinderi industriale. Acest tip de servicii sunt oferite de ateliere specializate sau de mecanici auto independenți.
Industrie
A
Sector50
Obiect activitateÎntreținerea și repararea autovehiculelor (fără reparațiile executate în întreprinderi organizate de tip industrial)
Informații de contact
Adresastr. A Panu nr. 21, Iaşi, Iaşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
28.655
Profit (Lei)
-465
Număr angajați
0
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 28.655 | -465 | -39 | 48.107 | 2.562 | 15 | -45.530 | 0 |
| 2023 | 23.193 | 0 | 0 | 48.462 | 2.562 | 835 | -45.065 | 0 |
| 2022 | 20.168 | 0 | 0 | 44.893 | 2.562 | 160 | -42.171 | 0 |
| 2021 | 20.168 | 0 | 0 | 39.541 | 2.562 | 76 | -36.903 | 0 |
| 2020 | 20.168 | 0 | 0 | 37.110 | 2.562 | 310 | -34.238 | 0 |
| 2019 | 20.168 | 0 | 0 | 32.184 | 2.562 | 734 | -28.888 | 0 |
| 2018 | 20.168 | 0 | 0 | 26.756 | 0 | 85 | -26.671 | 0 |
| 2017 | 20.172 | 0 | 0 | 26.656 | 0 | 1.821 | -24.835 | 0 |
| 2016 | 20.420 | 0 | 0 | 25.019 | 0 | 1.462 | -23.557 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-1.62%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.02%
Lichiditate curentă
0
Viteza rotație active
11.12
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-1.62%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.02%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -1.62% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 1.02% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
11.12
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 11.12 | 6.83 | 7.41 | 7.65 | 7.02 | 6.12 | 237.27 | 11.08 | 13.97 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0.71 zile | 0.65 zile | 0.45 zile | 0.56 zile | 0.22 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0
Lichiditate imediată
0
Pondere active imobilizate
99.42%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0 | 0.02 | 0 | 0 | 0.01 | 0.02 | 0 | 0.07 | 0.06 |
| Lichiditate imediată | 0 | 0.02 | 0 | 0 | 0.01 | 0.02 | 0 | 0.07 | 0.06 |
| Pondere active imobilizate | 99.42% | 75.42% | 94.12% | 97.12% | 89.21% | 77.73% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 0.58% | 24.58% | 5.88% | 2.88% | 10.79% | 22.27% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro