Companie
Detalii identificare
Nume firmăPEN-WASH & CLEAN S.R.L.
Cod unic de înregistrare39190725 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ8/849/2018
EUIDROONRC.J8/849/2018
Data înființării16.04.2018 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
9601
Această clasă include:
-spălarea şi curăţarea uscată, călcarea etc., a tuturor tipurilor de articole de îmbrăcăminte (inclusiv din blană) şi textile, utilizând echipamente mecanice, manuale sau maşini cu auto-servire ce funcţionează cu monede, pentru publicul larg sau pentru clienţi industriali sau comerciali -colectarea şi livrarea lenjeriei -şamponarea carpetelor şi covoarelor; curăţarea draperiilor şi a perdelelor, la domiciliul clienţilor sau nu -curăţarea rufăriei, uniformelor de lucru şi altor articole similare, de către spălătorii Această clasă exclude: -închirierea îmbrăcămintei, alta decât uniformele de lucru, chiar dacă curăţirea acestor articole este o parte integrantă a activităţii,
7729 -repararea şi modificarea îmbrăcămintei,
9529
-spălarea şi curăţarea uscată, călcarea etc., a tuturor tipurilor de articole de îmbrăcăminte (inclusiv din blană) şi textile, utilizând echipamente mecanice, manuale sau maşini cu auto-servire ce funcţionează cu monede, pentru publicul larg sau pentru clienţi industriali sau comerciali -colectarea şi livrarea lenjeriei -şamponarea carpetelor şi covoarelor; curăţarea draperiilor şi a perdelelor, la domiciliul clienţilor sau nu -curăţarea rufăriei, uniformelor de lucru şi altor articole similare, de către spălătorii Această clasă exclude: -închirierea îmbrăcămintei, alta decât uniformele de lucru, chiar dacă curăţirea acestor articole este o parte integrantă a activităţii,
7729 -repararea şi modificarea îmbrăcămintei,
9529
Industrie
Alte activităţi de servicii
SectorAlte activitati de servicii
Obiect activitateSpalarea si curatarea (uscata) articolelor textile si a produselor din blana
Informații de contact
AdresaHoria nr. 21, Codlea, Braşov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
187.107
Profit (Lei)
67.990
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 187.107 | 67.990 | 5.666 | 177.991 | 172.162 | 341.551 | 335.722 | 1 |
| 2023 | 201.616 | 124.784 | 10.399 | 154.559 | 138.619 | 283.672 | 267.732 | 1 |
| 2022 | 156.655 | 101.474 | 8.456 | 150.852 | 138.619 | 152.181 | 139.948 | 2 |
| 2021 | 84.333 | 51.564 | 4.297 | 167.912 | 138.994 | 67.392 | 38.474 | 3 |
| 2020 | 34.947 | 0 | 0 | 165.572 | 139.494 | 12.988 | -13.090 | 2 |
| 2019 | 88.420 | 44.882 | 3.740 | 151.786 | 140.939 | 22.551 | 11.704 | 3 |
| 2018 | 2.948 | 0 | 0 | 186.746 | 143.059 | 10.509 | -33.178 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
36.34%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
20.25%
Lichiditate curentă
1.92
Viteza rotație active
0.36
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
36.34%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
20.25%
Profit net per salariat
67.990 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 36.34% | 61.89% | 64.78% | 61.14% | 0% | 50.76% | 0% |
| Marjă profit brut | 37.28% | 62.64% | 65.73% | 61.43% | 0% | 51.7% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 20.25% | 46.61% | 72.51% | 100% | 0% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | 67.990 Lei | 124.784 Lei | 50.737 Lei | 17.188 Lei | 0 Lei | 14.961 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.36
Viteza rotație stocuri
28.25
Durata medie încasare creanțe
559.7 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.36 | 0.48 | 0.54 | 0.41 | 0.23 | 0.54 | 0.02 |
| Viteza rotație stocuri | 28.25 | 30.44 | 23.65 | 18.83 | 9.7 | 28.98 | 1.02 |
| Durata medie încasare creanțe | 559.7 zile | 483.22 zile | 320.8 zile | 55.5 zile | 15.72 zile | 6.6 zile | 20.55 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 187.107 Lei | 201.616 Lei | 78.328 Lei | 28.111 Lei | 17.474 Lei | 29.473 Lei | 983 Lei |
Lichiditate curentă
1.92
Lichiditate imediată
1.88
Pondere active imobilizate
33.51%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.92 | 1.84 | 1.01 | 0.4 | 0.08 | 0.15 | 0.06 |
| Lichiditate imediată | 1.88 | 1.79 | 0.96 | 0.37 | 0.06 | 0.13 | 0.04 |
| Pondere active imobilizate | 33.51% | 32.83% | 47.67% | 67.35% | 91.48% | 86.21% | 93.16% |
| Pondere active circulante | 66.49% | 67.17% | 52.33% | 32.65% | 8.52% | 13.79% | 6.84% |
©Firme.ro