Companie
Detalii identificare
Nume firmăAGRO COMPANY BONITHE S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 39258383 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ52/291/2018
EUIDROONRC.J52/291/2018
Data înființării27.04.2018 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
113
Această clasă include:
-cultivarea legumelor frunzoase: -anghinare -sparanghel -varză -conopidă şi broccoli -lăptucă şi cicoare -spanac -alte legume frunzoase -cultivarea legumelor pentru fructe -castraveţi şi castraveciori -vinete -tomate -pepeni verzi -pepeni galbeni -alte soiuri de pepeni şi legume pentru fructe -cultivarea legumelor rădăcinoase (inclusiv bulboase sau tuberculi) -morcovi -napi -usturoi -ceapă (inclusiv ceapă franţuzească) -praz şi alte legume aliacee -alte legume rădăcinoase, cu bulbi sau tuberculi -cultivarea ciupercilor şi trufelor -cultivarea legumelor pentru producerea de seminţe, inclusiv seminţe de sfeclă de zahăr şi alte tipuri de sfeclă -cultivarea sfeclei de zahăr -cultivarea altor legume -cultivarea de rădăcinoase şi tuberculi cum sunt: -cartofi -cartofi dulci -manioc -igname -alte rădăcinoase şi tuberculi Această clasă exclude: -cultura ardeiului iute (capsicum sop.) şi a altor plante aromatice şi condimente,
0128 -cultura miceliului de ciuperci,
0130
-cultivarea legumelor frunzoase: -anghinare -sparanghel -varză -conopidă şi broccoli -lăptucă şi cicoare -spanac -alte legume frunzoase -cultivarea legumelor pentru fructe -castraveţi şi castraveciori -vinete -tomate -pepeni verzi -pepeni galbeni -alte soiuri de pepeni şi legume pentru fructe -cultivarea legumelor rădăcinoase (inclusiv bulboase sau tuberculi) -morcovi -napi -usturoi -ceapă (inclusiv ceapă franţuzească) -praz şi alte legume aliacee -alte legume rădăcinoase, cu bulbi sau tuberculi -cultivarea ciupercilor şi trufelor -cultivarea legumelor pentru producerea de seminţe, inclusiv seminţe de sfeclă de zahăr şi alte tipuri de sfeclă -cultivarea sfeclei de zahăr -cultivarea altor legume -cultivarea de rădăcinoase şi tuberculi cum sunt: -cartofi -cartofi dulci -manioc -igname -alte rădăcinoase şi tuberculi Această clasă exclude: -cultura ardeiului iute (capsicum sop.) şi a altor plante aromatice şi condimente,
0128 -cultura miceliului de ciuperci,
0130
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea legumelor si a pepenilor, a radacinoaselor si tuberculilor
Informații de contact
AdresaGiurgiului nr. 192, Slobozia, Giurgiu
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
235.315
Profit (Lei)
5.770
Număr angajați
1
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 235.315 | 5.770 | 481 | 73.520 | 14 | 136.439 | 62.933 | 1 |
| 2023 | 160.145 | 4.675 | 390 | 94.222 | 14 | 151.372 | 57.164 | 1 |
| 2022 | 142.714 | 43.527 | 3.627 | 13.907 | 14 | 66.382 | 52.489 | 1 |
| 2021 | 89.562 | 21.618 | 1.802 | 3.594 | 14 | 62.542 | 58.962 | 0 |
| 2020 | 53.363 | 8.665 | 722 | 17.987 | 44 | 55.287 | 37.344 | 0 |
| 2019 | 78.300 | 25.633 | 2.136 | 25.189 | 125 | 53.742 | 28.678 | 0 |
| 2018 | 14.057 | 2.845 | 237 | 4.982 | 206 | 7.821 | 3.045 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
2.45%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9.17%
Lichiditate curentă
1.86
Viteza rotație active
1.72
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
2.45%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9.17%
Profit net per salariat
5.770 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 2.45% | 2.92% | 30.5% | 24.14% | 16.24% | 32.74% | 20.24% |
| Marjă profit brut | 3.1% | 3.71% | 32.45% | 26.64% | 18.43% | 34.79% | 23.24% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 9.17% | 8.18% | 82.93% | 36.66% | 23.2% | 89.38% | 93.43% |
| Profit net per salariat | 5.770 Lei | 4.675 Lei | 43.527 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.72
Viteza rotație stocuri
2.17
Durata medie încasare creanțe
40.33 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.72 | 1.06 | 2.15 | 1.43 | 0.96 | 1.45 | 1.75 |
| Viteza rotație stocuri | 2.17 | 1.38 | 3.08 | 3.73 | 14.99 | 8.16 | 1.98 |
| Durata medie încasare creanțe | 40.33 zile | 51.62 zile | 28.68 zile | 0.32 zile | 140.42 zile | 107.72 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 235.315 Lei | 160.145 Lei | 142.714 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.86
Lichiditate imediată
0.38
Pondere active imobilizate
0.01%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.86 | 1.61 | 4.77 | 17.4 | 3.07 | 2.13 | 1.57 |
| Lichiditate imediată | 0.38 | 0.37 | 1.44 | 10.73 | 2.88 | 1.75 | 0.15 |
| Pondere active imobilizate | 0.01% | 0.01% | 0.02% | 0.02% | 0.08% | 0.23% | 2.57% |
| Pondere active circulante | 99.99% | 99.99% | 99.98% | 99.98% | 99.92% | 99.77% | 97.43% |
©Firme.ro