Companie
Detalii identificare
Nume firmăGREEN SPLID S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 39305884 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2018001854126
EUIDROONRC.J2018001854126
Data înființării08.05.2018 - 8 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4690
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al diverselor produse fără nici o specializare
-comerţul cu ridicata al diverselor produse fără nici o specializare
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata nespecializat
Informații de contact
AdresaAntim Ivireanu nr. 5, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Social Media
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
2.472.704
Profit (Lei)
575.642
Număr angajați
4
Vechime
8 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.472.704 | 575.642 | 47.970 | 887.183 | 632.018 | 1.342.133 | 1.086.968 | 4 |
| 2023 | 1.797.336 | 565.080 | 47.090 | 457.726 | 583.836 | 972.994 | 1.099.104 | 3 |
| 2022 | 2.078.529 | 852.768 | 71.064 | 410.842 | 677.313 | 1.311.490 | 1.577.961 | 4 |
| 2021 | 1.934.821 | 1.294.810 | 107.901 | 321.070 | 329.450 | 1.405.032 | 1.413.412 | 1 |
| 2020 | 231.495 | 118.936 | 9.911 | 173.046 | 0 | 291.648 | 118.602 | 1 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 600 | 0 | 66 | -534 | 0 |
| 2018 | 0 | 0 | 0 | 600 | 0 | 66 | -534 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
23.28%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
52.96%
Lichiditate curentă
1.51
Viteza rotație active
1.25
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
23.28%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
52.96%
Profit net per salariat
143.911 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 23.28% | 31.44% | 41.03% | 66.92% | 51.38% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 26.25% | 32.31% | 42.18% | 68.74% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 52.96% | 51.41% | 54.04% | 91.61% | 100% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 143.911 Lei | 188.360 Lei | 213.192 Lei | 1.294.810 Lei | 118.936 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.25
Viteza rotație stocuri
5.19
Durata medie încasare creanțe
83.9 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.25 | 1.15 | 1.05 | 1.12 | 0.79 | 0 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 5.19 | 5.74 | 3.26 | 3.39 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 83.9 zile | 90.36 zile | 61.82 zile | 71.68 zile | 0 zile | 0 | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 618.176 Lei | 599.112 Lei | 519.632 Lei | 1.934.821 Lei | 231.495 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.51
Lichiditate imediată
0.98
Pondere active imobilizate
32.01%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.51 | 2.13 | 3.19 | 4.38 | 1.69 | 0.11 | 0.11 |
| Lichiditate imediată | 0.98 | 1.44 | 1.64 | 2.6 | 1.69 | 0.11 | 0.11 |
| Pondere active imobilizate | 32.01% | 37.5% | 34.06% | 18.99% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 67.99% | 62.5% | 65.94% | 81.01% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro