Companie
Detalii identificare
Nume firmăSAMA GARDEN CONSTRUCT S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 39400460 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ23/2397/2018
EUIDROONRC.J23/2397/2018
Data înființării24.05.2018 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaPrimăverii nr. 7A, Sitaru, Ilfov
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.658.212
Profit (Lei)
750.050
Număr angajați
3
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.658.212 | 750.050 | 62.504 | 2.497.076 | 6.789.715 | 1.702.783 | 5.995.422 | 3 |
| 2023 | 918.646 | 458.415 | 38.201 | 3.094.671 | 1.701.430 | 1.487.696 | 94.455 | 5 |
| 2022 | 0 | 213.297 | 17.775 | 2.260.248 | 1.636.104 | 260.183 | -363.961 | 4 |
| 2021 | 0 | 0 | 0 | 2.266.837 | 1.419.771 | 269.808 | -577.258 | 3 |
| 2020 | 0 | 0 | 0 | 1.555.097 | 1.030.935 | 116.519 | -407.643 | 1 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 1.026.646 | 631.317 | 133.129 | -262.200 | 1 |
| 2018 | 0 | 0 | 0 | 820.832 | 623.615 | 27.060 | -170.157 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
45.23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.51%
Lichiditate curentă
0.68
Viteza rotație active
0.2
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
45.23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.51%
Profit net per salariat
250.017 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 45.23% | 49.9% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 48.23% | 50.9% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 12.51% | 100% | -58.6% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 250.017 Lei | 91.683 Lei | 53.324 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.2
Viteza rotație stocuri
15.93
Durata medie încasare creanțe
258.28 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.2 | 0.29 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 15.93 | 9.25 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 258.28 zile | 435.68 zile | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 552.737 Lei | 183.729 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.68
Lichiditate imediată
0.64
Pondere active imobilizate
79.95%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.68 | 0.48 | 0.12 | 0.12 | 0.07 | 0.13 | 0.03 |
| Lichiditate imediată | 0.64 | 0.45 | 0.07 | 0.1 | 0.07 | 0.13 | 0.03 |
| Pondere active imobilizate | 79.95% | 53.35% | 86.28% | 84.03% | 89.85% | 82.58% | 95.84% |
| Pondere active circulante | 20.05% | 46.65% | 13.72% | 15.97% | 10.15% | 17.42% | 4.16% |
©Firme.ro