Companie
Detalii identificare
Nume firmăMERDELUX S.R.L.
Cod unic de înregistrare39438031 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2018001530138
EUIDROONRC.J2018001530138
Data înființării05.06.2018 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4719
Această clasă include:
-comerţul cu amănuntul al unei largi palete de bunuri, în care produsele alimentare, băuturile sau produsele din tutun nu sunt preponderente -activităţi ale magazinelor universale care comercializează, în general, produse ca: îmbrăcăminte, mobilă, produse electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice, bijuterii, jucării, articole sportive etc.
-comerţul cu amănuntul al unei largi palete de bunuri, în care produsele alimentare, băuturile sau produsele din tutun nu sunt preponderente -activităţi ale magazinelor universale care comercializează, în general, produse ca: îmbrăcăminte, mobilă, produse electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice, bijuterii, jucării, articole sportive etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse nealimentare
Informații de contact
AdresaRahovei nr. 5, Medgidia, Constanţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
104.483
Profit (Lei)
15.949
Număr angajați
1
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 104.483 | 15.949 | 1.329 | 39.568 | 0 | 12.635 | -26.933 | 1 |
| 2023 | 44.051 | 0 | 0 | 45.657 | 0 | 2.775 | -42.882 | 1 |
| 2022 | 36.128 | 6.003 | 500 | 25.614 | 0 | 6.224 | -19.390 | 1 |
| 2021 | 20.634 | 2.067 | 172 | 27.809 | 0 | 2.415 | -25.394 | 0 |
| 2020 | 25.014 | 0 | 0 | 25.615 | 0 | -1.846 | -27.461 | 1 |
| 2019 | 42.798 | 0 | 0 | 15.998 | 0 | 2.832 | -13.166 | 1 |
| 2018 | 3.110 | 0 | 0 | 19.816 | 296 | 16.431 | -3.089 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
15.26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-59.22%
Lichiditate curentă
0.32
Viteza rotație active
8.27
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
15.26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-59.22%
Profit net per salariat
15.949 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 15.26% | 0% | 16.62% | 10.02% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 16.26% | 0% | 19.23% | 10.22% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -59.22% | 0% | -30.96% | -8.14% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 15.949 Lei | 0 Lei | 6.003 Lei | n/a | 0 Lei | 0 Lei | n/a |
Viteza rotație active
8.27
Viteza rotație stocuri
111.15
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 8.27 | 15.87 | 5.8 | 8.54 | -13.55 | 15.11 | 0.19 |
| Viteza rotație stocuri | 111.15 | 42.56 | -12.85 | -3.73 | -10.7 | 36.24 | 0.22 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 1.99 zile | 0 zile | 5.13 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 104.483 Lei | 44.051 Lei | 36.128 Lei | n/a | 25.014 Lei | 42.798 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.32
Lichiditate imediată
0.3
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.32 | 0.06 | 0.24 | 0.09 | -0.07 | 0.18 | 0.83 |
| Lichiditate imediată | 0.3 | 0.04 | 0.35 | 0.29 | 0.02 | 0.1 | 0.12 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 1.77% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 98.23% |
©Firme.ro