Companie
Detalii identificare
Nume firmăHOLDE BOGATE OLTENA COOPERATIVA AGRICOLĂ
Cod unic de înregistrare RO 39451880 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareC2018000011167
EUIDROONRC.C2018000011167
Data înființării07.06.2018 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaGângiova, Dolj
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
134.149
Profit (Lei)
104.466
Număr angajați
2
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 134.149 | 104.466 | 8.706 | 2.026.101 | 753.418 | 1.175.532 | -273.582 | 2 |
| 2024 | 125.900 | -191.223 | -15.935 | 2.118.814 | 1.353.261 | 1.482.784 | -378.048 | 2 |
| 2023 | 700.858 | 0 | 0 | 2.818.124 | 1.579.250 | 2.509.725 | -186.825 | 2 |
| 2022 | 1.694.372 | 78.021 | 6.502 | 1.678.388 | 1.382.654 | 1.669.485 | -402.104 | 2 |
| 2021 | 745.112 | 0 | 0 | 1.469.967 | 1.317.346 | 1.065.198 | -1.045.971 | 2 |
| 2020 | 570.407 | 0 | 0 | 1.271.313 | 1.590.976 | 957.502 | -904.987 | 2 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 73.095 | 445 | 942 | -71.708 | 2 |
| 2018 | 0 | 0 | 0 | 13.123 | 625 | 0 | -12.498 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
77.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-38.18%
Lichiditate curentă
0.58
Viteza rotație active
0.07
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
77.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-38.18%
Profit net per salariat
52.233 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 77.87% | -151.88% | 0% | 4.6% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 92.71% | 0% | 0% | 4.6% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -38.18% | 50.58% | 0% | -19.4% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 52.233 Lei | -95.612 Lei | 0 Lei | 39.011 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.07
Viteza rotație stocuri
205.12
Durata medie încasare creanțe
3007.02 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.07 | 0.04 | 0.17 | 0.56 | 0.31 | 0.22 | 0 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 205.12 | 5.9 | 61.19 | 0 | 18.64 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 3007.02 zile | 4174.48 zile | 991.86 zile | 355.12 zile | 475.22 zile | 0 zile | 0 | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 67.075 Lei | 62.950 Lei | 350.429 Lei | 847.186 Lei | 372.556 Lei | 285.204 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Lichiditate curentă
0.58
Lichiditate imediată
0.58
Pondere active imobilizate
39.06%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.58 | 0.7 | 0.89 | 0.99 | 0.72 | 0.75 | 0.01 | 0 |
| Lichiditate imediată | 0.58 | 0.69 | 0.89 | 0.99 | 0.7 | 0.75 | 0.01 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 39.06% | 47.72% | 38.62% | 45.3% | 55.29% | 62.43% | 32.08% | 100% |
| Pondere active circulante | 60.94% | 52.28% | 61.38% | 54.7% | 44.71% | 37.57% | 67.92% | 0% |
©Firme.ro