Companie
Detalii identificare
Nume firmăSAVAS TAXI S.R.L.
Cod unic de înregistrare39467967 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2018001541220
EUIDROONRC.J2018001541220
Data înființării11.06.2018 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4932
Această clasă include, de asemenea: -închirieri de autovehicule particulare, cu operator
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi cu taxiuri
Informații de contact
AdresaSucidava nr. 2, Iaşi, Iaşi
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
93.474
Profit (Lei)
2.919
Număr angajați
0
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 93.474 | 2.919 | 243 | 35.322 | 0 | 28.212 | -7.110 | 0 |
| 2024 | 109.736 | -22.407 | -1.867 | 30.120 | 0 | 20.091 | -10.029 | 1 |
| 2023 | 100.686 | 422 | 35 | 60.879 | 0 | 49.757 | 12.378 | 1 |
| 2022 | 104.171 | 21.091 | 1.758 | 95.790 | 0 | 145.789 | 49.999 | 1 |
| 2021 | 93.413 | 10.772 | 898 | 111.786 | 0 | 172.273 | 60.487 | 2 |
| 2020 | 66.990 | 28.029 | 2.336 | 5.550 | 883 | 81.383 | 76.716 | 2 |
| 2019 | 101.032 | 71.271 | 5.939 | 4.385 | 2.650 | 78.317 | 76.582 | 1 |
| 2018 | 40.667 | 30.071 | 2.506 | 3.900 | 4.417 | 29.754 | 30.271 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
3.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-41.05%
Lichiditate curentă
0.8
Viteza rotație active
3.31
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
3.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-41.05%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 3.12% | -20.42% | 0.42% | 20.25% | 11.53% | 41.84% | 70.54% | 73.94% |
| Marjă profit brut | 3.47% | 0% | 1.42% | 22.13% | 13% | 42.77% | 71.54% | 75.11% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -41.05% | 100% | 3.41% | 42.18% | 17.81% | 36.54% | 93.06% | 99.34% |
| Profit net per salariat | n/a | -22.407 Lei | 422 Lei | 21.091 Lei | 5.386 Lei | 14.015 Lei | 71.271 Lei | 30.071 Lei |
Viteza rotație active
3.31
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.31 | 5.46 | 2.02 | 0.71 | 0.54 | 0.81 | 1.25 | 1.19 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 255.78 zile | 285.24 zile | 24.52 zile | 0 zile | 40.39 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 109.736 Lei | 100.686 Lei | 104.171 Lei | 46.707 Lei | 33.495 Lei | 101.032 Lei | 40.667 Lei |
Lichiditate curentă
0.8
Lichiditate imediată
0.8
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.8 | 0.67 | 0.82 | 1.52 | 1.54 | 14.66 | 17.86 | 7.63 |
| Lichiditate imediată | 0.8 | 0.67 | 0.82 | 1.52 | 1.54 | 14.66 | 17.86 | 7.63 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 1.07% | 3.27% | 12.93% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 98.93% | 96.73% | 87.07% |
©Firme.ro