Companie
Detalii identificare
Nume firmăSAGRADA ROMA S.R.L.
Cod unic de înregistrare39483725 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2018002003358
EUIDROONRC.J2018002003358
Data înființării13.06.2018 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaCornel Grofşoreanu, Timişoara, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
42.287
Profit (Lei)
13.395
Număr angajați
0
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 42.287 | 13.395 | 1.116 | 7.689 | 0 | 21.824 | 14.135 | 0 |
| 2024 | 36.808 | 18.212 | 1.518 | 3.736 | 0 | 65.299 | 61.563 | 0 |
| 2023 | 40.809 | 3.865 | 322 | 21.774 | 0 | 104.125 | 82.351 | 0 |
| 2022 | 45.380 | 36.432 | 3.036 | 764 | 0 | 79.250 | 78.486 | 0 |
| 2021 | 42.783 | 38.216 | 3.185 | 1.063 | 0 | 43.117 | 42.054 | 0 |
| 2020 | 6.335 | 4.238 | 353 | 1.340 | 0 | 5.178 | 3.838 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
31.68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
94.76%
Lichiditate curentă
2.84
Viteza rotație active
1.94
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
31.68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
94.76%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 31.68% | 49.48% | 9.47% | 80.28% | 89.33% | 66.9% |
| Marjă profit brut | 37.36% | 58.35% | 10.96% | 83.13% | 92.32% | 69.9% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 94.76% | 29.58% | 4.69% | 46.42% | 90.87% | 100% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.94
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
164.06 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.94 | 0.56 | 0.39 | 0.57 | 0.99 | 1.22 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 164.06 zile | 572.81 zile | 710.8 zile | 635.81 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
2.84
Lichiditate imediată
2.84
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.84 | 17.48 | 4.78 | 103.73 | 40.56 | 3.86 |
| Lichiditate imediată | 2.84 | 17.48 | 4.78 | 103.73 | 40.56 | 3.86 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro