Companie
Detalii identificare
Nume firmăANTAL CONTRACTING & ENGINEERING S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 39517151 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ52/437/2018
EUIDROONRC.J52/437/2018
Data înființării21.06.2018 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
Adresa1 Decembrie 1918 nr. 24A, Giurgiu, Giurgiu
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
370.402
Profit (Lei)
115.821
Număr angajați
2
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 370.402 | 115.821 | 9.652 | 35.733 | 15.278 | 224.234 | 203.779 | 2 |
| 2023 | 141.770 | 147 | 12 | 23.826 | 148 | 111.636 | 87.958 | 2 |
| 2022 | 105.926 | 32.709 | 2.726 | 33.050 | 1.923 | 118.938 | 87.811 | 1 |
| 2021 | 34.848 | 17.676 | 1.473 | 20.074 | 3.798 | 71.378 | 55.102 | 1 |
| 2020 | 10.960 | 653 | 54 | 12.025 | 6.772 | 42.678 | 37.425 | 0 |
| 2019 | 39.930 | 9.546 | 796 | 6.805 | 2.498 | 41.079 | 36.772 | 0 |
| 2018 | 33.518 | 27.026 | 2.252 | 6.176 | 0 | 33.402 | 27.226 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
31.27%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
56.84%
Lichiditate curentă
6.28
Viteza rotație active
1.55
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
31.27%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
56.84%
Profit net per salariat
57.911 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 31.27% | 0.1% | 30.88% | 50.72% | 5.96% | 23.91% | 80.63% |
| Marjă profit brut | 32.7% | 0.95% | 31.73% | 51.66% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 56.84% | 0.17% | 37.25% | 32.08% | 1.74% | 25.96% | 99.27% |
| Profit net per salariat | 57.911 Lei | 74 Lei | 32.709 Lei | 17.676 Lei | n/a | n/a | 27.026 Lei |
Viteza rotație active
1.55
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
8.26 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.55 | 1.27 | 0.88 | 0.46 | 0.22 | 0.92 | 1 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 7.95 | 5.32 | 2.05 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 8.26 zile | 21.16 zile | 68.58 zile | 175.69 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 185.201 Lei | 70.885 Lei | 105.926 Lei | 34.848 Lei | n/a | n/a | 33.518 Lei |
Lichiditate curentă
6.28
Lichiditate imediată
6.28
Pondere active imobilizate
6.38%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6.28 | 4.69 | 3.6 | 3.56 | 3.55 | 6.04 | 5.41 |
| Lichiditate imediată | 6.28 | 3.94 | 3 | 2.71 | 3.55 | 6.04 | 5.41 |
| Pondere active imobilizate | 6.38% | 0.13% | 1.59% | 5.05% | 13.69% | 5.73% | 0% |
| Pondere active circulante | 93.62% | 99.87% | 98.41% | 94.95% | 86.31% | 94.27% | 100% |
©Firme.ro