Companie
Detalii identificare
Nume firmăAGRICOLA ALIMAN S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 39524736 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ13/1738/2018
EUIDROONRC.J13/1738/2018
Data înființării22.06.2018 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4776
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al florilor, plantelor si semintelor, comert cu amanuntul al animalelor de companie si a hranei pentru acestea, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaGladiolelor nr. 9B, Aliman, Constanţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
45.586
Profit (Lei)
-45.470
Număr angajați
3
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 45.586 | -45.470 | -3.789 | 693.170 | 110.033 | 1.200.668 | 617.531 | 3 |
| 2023 | 190.284 | 56.898 | 4.742 | 1.091.372 | 142.781 | 1.421.592 | 473.001 | 4 |
| 2022 | 138.928 | 0 | 0 | 995.685 | 69.040 | 1.342.748 | 416.103 | 2 |
| 2021 | 267.969 | 360.681 | 30.057 | 186.438 | 31.883 | 925.676 | 771.121 | 2 |
| 2020 | 18.413 | 298.840 | 24.903 | 43.672 | 49.608 | 404.504 | 410.440 | 2 |
| 2019 | 11.000 | 112.491 | 9.374 | 69.029 | 122 | 180.507 | 111.600 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-99.75%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-7.36%
Lichiditate curentă
1.73
Viteza rotație active
0.03
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-99.75%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-7.36%
Profit net per salariat
-15.157 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -99.75% | 29.9% | 0% | 134.6% | 1622.98% | 1022.65% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -7.36% | 12.03% | 0% | 46.77% | 72.81% | 100% |
| Profit net per salariat | -15.157 Lei | 14.225 Lei | 0 Lei | 180.341 Lei | 149.420 Lei | 112.491 Lei |
Viteza rotație active
0.03
Viteza rotație stocuri
0.35
Durata medie încasare creanțe
7144.55 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.03 | 0.12 | 0.1 | 0.28 | 0.04 | 0.06 |
| Viteza rotație stocuri | 0.35 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 7144.55 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 15.195 Lei | 47.571 Lei | 69.464 Lei | 133.985 Lei | 9.207 Lei | 11.000 Lei |
Lichiditate curentă
1.73
Lichiditate imediată
1.54
Pondere active imobilizate
8.39%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.73 | 1.3 | 1.35 | 4.97 | 9.26 | 2.61 |
| Lichiditate imediată | 1.54 | 1.3 | 1.35 | 4.97 | 9.26 | 2.61 |
| Pondere active imobilizate | 8.39% | 9.13% | 4.89% | 3.33% | 10.92% | 0.07% |
| Pondere active circulante | 91.61% | 90.87% | 95.11% | 96.67% | 89.08% | 99.93% |
©Firme.ro