Companie
Detalii identificare
Nume firmăZOLAGROSOF S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 39587955 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2/1085/2018
EUIDROONRC.J2/1085/2018
Data înființării06.07.2018 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
161
Această clasă include:
-activităţi agricole pe bază de contract sau cu plată: -pregătirea terenului -stabilirea culturilor -tratarea culturilor -stropirea culturilor, inclusiv din aer -curăţarea pomilor fructiferi şi tăierea viilor -transplantarea orezului, răritul sfeclei -recoltarea -controlul dăunătorilor (inclusiv rozătoare) din agricultură -întreţinerea terenului agricol în bune condiţii agricole şi de mediu -utilizarea echipamentelor de irigaţii
Această clasă include de asemenea:
-închirierea maşinilor agricole cu operatori şi echipaje de lucrători mecanici specializaţi Această clasă exclude: -activităţi după recoltare,
0163 -lucrări de drenaj a terenurilor agricole,
4312 -activităţi de arhitectură peisagistică,
7111 -activităţi ale agronomilor şi economiştilor agricoli,
7490 -grădinăritul peisagistic,
8130 -organizarea expoziţiilor şi târgurilor agricole,
8230
-activităţi agricole pe bază de contract sau cu plată: -pregătirea terenului -stabilirea culturilor -tratarea culturilor -stropirea culturilor, inclusiv din aer -curăţarea pomilor fructiferi şi tăierea viilor -transplantarea orezului, răritul sfeclei -recoltarea -controlul dăunătorilor (inclusiv rozătoare) din agricultură -întreţinerea terenului agricol în bune condiţii agricole şi de mediu -utilizarea echipamentelor de irigaţii
Această clasă include de asemenea:
-închirierea maşinilor agricole cu operatori şi echipaje de lucrători mecanici specializaţi Această clasă exclude: -activităţi după recoltare,
0163 -lucrări de drenaj a terenurilor agricole,
4312 -activităţi de arhitectură peisagistică,
7111 -activităţi ale agronomilor şi economiştilor agricoli,
7490 -grădinăritul peisagistic,
8130 -organizarea expoziţiilor şi târgurilor agricole,
8230
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateActivitati auxiliare pentru productia vegetala
Informații de contact
AdresaPrivighetorii nr. 36, Chişineu-Criş, Arad
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
317.182
Profit (Lei)
63.958
Număr angajați
1
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 317.182 | 63.958 | 5.330 | 29.363 | 0 | 179.448 | 150.085 | 1 |
| 2024 | 307.697 | 24.263 | 2.022 | 18.316 | 203 | 143.129 | 125.016 | 1 |
| 2023 | 304.938 | 86.425 | 7.202 | 17.945 | 5.194 | 156.982 | 144.231 | 1 |
| 2022 | 349.685 | 75.238 | 6.270 | 75.853 | 11.667 | 139.665 | 75.479 | 1 |
| 2021 | 211.282 | 26.748 | 2.229 | 34.396 | 18.140 | 76.404 | 60.148 | 1 |
| 2020 | 189.713 | 25.160 | 2.097 | 22.541 | 24.614 | 31.327 | 33.400 | 1 |
| 2019 | 14.862 | 10.881 | 907 | 29.301 | 27.353 | 13.029 | 11.081 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
20.16%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
42.61%
Lichiditate curentă
6.11
Viteza rotație active
1.77
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
20.16%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
42.61%
Profit net per salariat
63.958 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 20.16% | 7.89% | 28.34% | 21.52% | 12.66% | 13.26% | 73.21% |
| Marjă profit brut | 21.05% | 8.7% | 29.17% | 22.47% | 13.5% | 14.22% | 74.18% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 42.61% | 19.41% | 59.92% | 99.68% | 44.47% | 75.33% | 98.2% |
| Profit net per salariat | 63.958 Lei | 24.263 Lei | 86.425 Lei | 75.238 Lei | 26.748 Lei | 25.160 Lei | n/a |
Viteza rotație active
1.77
Viteza rotație stocuri
2.69
Durata medie încasare creanțe
38.07 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.77 | 2.15 | 1.88 | 2.31 | 2.23 | 3.39 | 0.37 |
| Viteza rotație stocuri | 2.69 | 3.8 | 4.47 | 9.22 | 9.44 | 52.62 | 170.83 |
| Durata medie încasare creanțe | 38.07 zile | 0 zile | 0 zile | 18.45 zile | 0.35 zile | 0.38 zile | 17.02 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 317.182 Lei | 307.697 Lei | 304.938 Lei | 349.685 Lei | 211.282 Lei | 189.713 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
6.11
Lichiditate imediată
2.1
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6.11 | 7.81 | 8.75 | 1.84 | 2.22 | 1.39 | 0.44 |
| Lichiditate imediată | 2.1 | 3.39 | 4.95 | 1.34 | 1.57 | 1.23 | 0.44 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0.14% | 3.2% | 7.71% | 19.19% | 44% | 67.74% |
| Pondere active circulante | 100% | 99.86% | 96.8% | 92.29% | 80.81% | 56% | 32.26% |
©Firme.ro