Companie
Detalii identificare
Nume firmăMOZATEAM MARKETING SOLUTIONS S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 39592757 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2018002336357
EUIDROONRC.J2018002336357
Data înființării06.07.2018 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7311
Această clasă include furnizarea unei game complete de servicii de publicitate şi de promovare (prin posibilităţi interne sau prin subcontractare), inclusiv consultanţă, servicii de creaţie, producţia de material publicitar şi cumpărarea acestuia. Această clasă include:
-crearea şi realizarea campaniilor publicitare: -crearea şi plasarea reclamelor în ziare, periodice, la radio şi televiziune, pe Internet şi alte mijloace media -crearea şi plasarea reclamelor în aer liber, de exemplu afişe, panouri şi cadre, proiectarea showroom-urilor şi aplicarea de colante publicitare pe maşini şi autobuze -publicitatea aeriană -distribuirea sau livrarea materialelor publicitare sau a mostrelor -creare de standuri, structuri şi site-uri de afişare -desfăşurarea campaniilor de marketing şi a altor servicii publicitare în scopul atragerii şi reţinerii clienţilor -promoţii de produse -activităţi de marketing prin punctele de vânzare -publicitate directă prin poştă Această clasă exclude: -tipărirea materialelor pentru publicitate,
5819 -producţia de mesaje comerciale pentru radio, televiziune şi film,
5911 -activităţi de studiere a pieţei,
7320 -fotografii publicitare,
7420 -organizarea de conferinţe şi expoziţii comerciale,
8230 -activităţi de expediere prin poştă,
8219
-crearea şi realizarea campaniilor publicitare: -crearea şi plasarea reclamelor în ziare, periodice, la radio şi televiziune, pe Internet şi alte mijloace media -crearea şi plasarea reclamelor în aer liber, de exemplu afişe, panouri şi cadre, proiectarea showroom-urilor şi aplicarea de colante publicitare pe maşini şi autobuze -publicitatea aeriană -distribuirea sau livrarea materialelor publicitare sau a mostrelor -creare de standuri, structuri şi site-uri de afişare -desfăşurarea campaniilor de marketing şi a altor servicii publicitare în scopul atragerii şi reţinerii clienţilor -promoţii de produse -activităţi de marketing prin punctele de vânzare -publicitate directă prin poştă Această clasă exclude: -tipărirea materialelor pentru publicitate,
5819 -producţia de mesaje comerciale pentru radio, televiziune şi film,
5911 -activităţi de studiere a pieţei,
7320 -fotografii publicitare,
7420 -organizarea de conferinţe şi expoziţii comerciale,
8230 -activităţi de expediere prin poştă,
8219
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorPublicitate si activitati de studiere a pietei
Obiect activitateActivitati ale agentiilor de publicitate
Informații de contact
AdresaMile Cărpenişan nr. 21, Timişoara, Timiş
Telefon
Social Media
Website
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.187.816
Profit (Lei)
582.121
Număr angajați
2
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.187.816 | 582.121 | 48.510 | 626.521 | 678.342 | 365.222 | 583.298 | 2 |
| 2024 | 765.319 | 400.668 | 33.389 | 251.157 | 722.506 | 293.055 | 767.177 | 2 |
| 2023 | 794.951 | 365.291 | 30.441 | 494.960 | 795.187 | 63.509 | 366.509 | 2 |
| 2022 | 674.953 | 227.356 | 18.946 | 561.561 | 868.082 | 66.924 | 376.218 | 2 |
| 2021 | 688.401 | 409.542 | 34.129 | 90.523 | 940.977 | 295.635 | 1.148.862 | 2 |
| 2020 | 624.842 | 392.037 | 32.670 | 30.467 | 813.763 | 48.023 | 831.319 | 2 |
| 2019 | 615.216 | 422.199 | 35.183 | 29.887 | 63.825 | 470.315 | 504.253 | 2 |
| 2018 | 128.933 | 81.854 | 6.821 | 53.517 | 87.815 | 47.756 | 82.054 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
49.01%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.8%
Lichiditate curentă
0.58
Viteza rotație active
1.14
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
49.01%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.8%
Profit net per salariat
291.061 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 49.01% | 52.35% | 45.95% | 33.68% | 59.49% | 62.74% | 68.63% | 63.49% |
| Marjă profit brut | 51.21% | 54.64% | 46.87% | 34.63% | 60.55% | 63.67% | 69.63% | 64.54% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.8% | 52.23% | 99.67% | 60.43% | 35.65% | 47.16% | 83.73% | 99.76% |
| Profit net per salariat | 291.061 Lei | 200.334 Lei | 182.646 Lei | 113.678 Lei | 204.771 Lei | 196.019 Lei | 211.100 Lei | 81.854 Lei |
Viteza rotație active
1.14
Viteza rotație stocuri
12772.22
Durata medie încasare creanțe
34.52 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.14 | 0.75 | 0.93 | 0.72 | 0.56 | 0.73 | 1.15 | 0.95 |
| Viteza rotație stocuri | 12772.22 | 8229.24 | 8547.86 | 7257.56 | 7402.16 | 0 | 1083.13 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 34.52 zile | 54.1 zile | 18.38 zile | 16.16 zile | 154.59 zile | 24.61 zile | 104.44 zile | 61.42 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 593.908 Lei | 382.660 Lei | 397.476 Lei | 337.477 Lei | 344.201 Lei | 312.421 Lei | 307.608 Lei | 128.933 Lei |
Lichiditate curentă
0.58
Lichiditate imediată
0.58
Pondere active imobilizate
65%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.58 | 1.17 | 0.13 | 0.12 | 3.27 | 1.58 | 15.74 | 0.89 |
| Lichiditate imediată | 0.58 | 1.17 | 0.13 | 0.12 | 3.26 | 1.58 | 15.72 | 0.89 |
| Pondere active imobilizate | 65% | 71.14% | 92.6% | 92.84% | 76.09% | 94.43% | 11.95% | 64.77% |
| Pondere active circulante | 35% | 28.86% | 7.4% | 7.16% | 23.91% | 5.57% | 88.05% | 35.23% |
©Firme.ro
