Companie
Detalii identificare
Nume firmăGRAND NET HOTEL PITEŞTI S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 39615494 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ3/1392/2018
EUIDROONRC.J3/1392/2018
Data înființării12.07.2018 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5510
Această clasă include asigurarea cazării de scurtă durată, de obicei zilnică sau săptămânală, pentru vizitatori. Cazarea este asigurată în camere de oaspeţi şi apartamente mobilate, uneori prevăzute cu chicinete. Unităţile clasificate aici asigură servicii zilnice de curăţenie şi oferă musafirilor o gamă de servicii suplimentare cum ar fi servicii de asigurare a hranei şi băuturilor, parcare, servicii de spălătorie, camere de gimnastică şi piscine, facilităţi recreative şi facilităţi pentru conferinţe şi convenţii. Această clasă include servicii de cazare furnizate de: -hoteluri -hoteluri din staţiuni balneare -hoteluri cu apartamente -moteluri Această clasă exclude: -asigurarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare permanentă, de obicei lunar sau anual,
diviziunea 68
diviziunea 68
Industrie
Hoteluri şi restaurante
SectorHoteluri si alte facilitati de cazare
Obiect activitateHoteluri si alte facilitati de cazare similare
Informații de contact
AdresaBascov, Argeş
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.341.508
Profit (Lei)
525.586
Număr angajați
7
Vechime
7 ani
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.341.508 | 525.586 | 43.799 | 1.341.169 | 1.231.597 | 1.354.310 | 1.244.738 | 7 |
| 2023 | 1.308.289 | 540.223 | 45.019 | 163.574 | 573.830 | 540.721 | 950.977 | 8 |
| 2022 | 1.139.645 | 448.597 | 37.383 | 258.890 | 0 | 707.687 | 448.797 | 8 |
| 2021 | 603.464 | 191.553 | 15.963 | 36.178 | 0 | 423.678 | 387.500 | 7 |
| 2020 | 364.531 | 54.449 | 4.537 | 37.446 | 0 | 233.394 | 195.948 | 10 |
| 2019 | 865.030 | 112.080 | 9.340 | 84.500 | 0 | 225.999 | 141.499 | 11 |
| 2018 | 111.560 | 29.219 | 2.435 | 31.840 | 0 | 61.259 | 29.419 | 11 |
Marja profit net
39.18%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
42.22%
Lichiditate curentă
1.01
Viteza rotație active
0.52
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
39.18%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
42.22%
Profit net per salariat
75.084 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 39.18% | 41.29% | 39.36% | 31.74% | 14.94% | 12.96% | 26.19% |
| Marjă profit brut | 42.25% | 42.28% | 40.38% | 32.74% | 15.92% | 13.96% | 27.19% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 42.22% | 56.81% | 99.96% | 49.43% | 27.79% | 79.21% | 99.32% |
| Profit net per salariat | 75.084 Lei | 67.528 Lei | 56.075 Lei | 27.365 Lei | 5.445 Lei | 10.189 Lei | 2.656 Lei |
Viteza rotație active
0.52
Viteza rotație stocuri
2210.06
Durata medie încasare creanțe
346.93 zile
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.52 | 1.17 | 1.61 | 1.42 | 1.56 | 3.83 | 1.82 |
| Viteza rotație stocuri | 2210.06 | 299.59 | 351.09 | 944.39 | 63.33 | 78.73 | 27.3 |
| Durata medie încasare creanțe | 346.93 zile | 58.95 zile | 43.54 zile | 11.98 zile | 22.41 zile | 5.52 zile | 4.61 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 191.644 Lei | 163.536 Lei | 142.456 Lei | 86.209 Lei | 36.453 Lei | 78.639 Lei | 10.142 Lei |
Lichiditate curentă
1.01
Lichiditate imediată
1.01
Pondere active imobilizate