Companie
Detalii identificare
Nume firmăMASIMO MED TRUST S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 39670022 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ6/848/2018
EUIDROONRC.J6/848/2018
Data înființării25.07.2018 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4774
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al articolelor medicale si ortopedice, in magazine specializate
Informații de contact
Adresa1 Decembrie nr. 20, Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.080.793
Profit (Lei)
-1.116.566
Număr angajați
8
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.080.793 | -1.116.566 | -93.047 | 51.612.471 | 42.734.964 | 7.726.189 | -1.151.318 | 8 |
| 2024 | 470.000 | 46.352 | 3.863 | 4.259.784 | 3.821.451 | 403.581 | -34.752 | 9 |
| 2023 | 460.000 | 83.616 | 6.968 | 3.377.358 | 2.848.572 | 447.683 | -81.103 | 4 |
| 2022 | 200.236 | 0 | 0 | 2.827.170 | 2.400.188 | 262.263 | -164.719 | 3 |
| 2021 | 220.000 | 14.350 | 1.196 | 2.563.221 | 2.289.166 | 231.640 | -42.415 | 0 |
| 2020 | 121.033 | 0 | 0 | 2.029.310 | 1.917.321 | 55.224 | -56.765 | 0 |
| 2019 | 79.257 | 0 | 0 | 748.978 | 710.615 | 31.381 | -6.982 | 0 |
| 2018 | 28.636 | 322 | 27 | 105.563 | 93.333 | 12.752 | 522 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-103.31%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
96.98%
Lichiditate curentă
0.15
Viteza rotație active
0.02
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-103.31%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
96.98%
Profit net per salariat
-139.571 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -103.31% | 9.86% | 18.18% | 0% | 6.52% | 0% | 0% | 1.12% |
| Marjă profit brut | 0% | 11.93% | 18.98% | 0% | 8.93% | 0% | 0% | 4.12% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 96.98% | -133.38% | -103.1% | 0% | -33.83% | 0% | 0% | 61.69% |
| Profit net per salariat | -139.571 Lei | 5.150 Lei | 20.904 Lei | 0 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.02
Viteza rotație stocuri
43.75
Durata medie încasare creanțe
2153.16 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.02 | 0.11 | 0.14 | 0.08 | 0.09 | 0.06 | 0.11 | 0.27 |
| Viteza rotație stocuri | 43.75 | 6.41 | 6.61 | 3.8 | 74.86 | 69.4 | 84.05 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 2153.16 zile | 226.2 zile | 228.14 zile | 341.11 zile | 339.41 zile | 91.24 zile | 109.23 zile | 123.23 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 135.099 Lei | 52.222 Lei | 115.000 Lei | 66.745 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.15
Lichiditate imediată
0.15
Pondere active imobilizate
84.69%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.15 | 0.09 | 0.13 | 0.09 | 0.09 | 0.03 | 0.04 | 0.12 |
| Lichiditate imediată | 0.15 | 0.08 | 0.11 | 0.07 | 0.09 | 0.03 | 0.04 | 0.12 |
| Pondere active imobilizate | 84.69% | 90.45% | 86.42% | 90.15% | 90.81% | 97.2% | 95.77% | 87.98% |
| Pondere active circulante | 15.31% | 9.55% | 13.58% | 9.85% | 9.19% | 2.8% | 4.23% | 12.02% |
©Firme.ro