Companie
Detalii identificare
Nume firmăOPTIMUS POS S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 39674709 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2018000694015
EUIDROONRC.J2018000694015
Data înființării26.07.2018 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4651
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al calculatoarelor şi echipamentelor periferice -comerţul cu ridicata al software-ului Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al componentelor electronice,
4652 -comerţul cu ridicata al echipamentelor de birou (exceptând calculatoarele şi echipamentele periferice),
4666
-comerţul cu ridicata al calculatoarelor şi echipamentelor periferice -comerţul cu ridicata al software-ului Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al componentelor electronice,
4652 -comerţul cu ridicata al echipamentelor de birou (exceptând calculatoarele şi echipamentele periferice),
4666
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice si software- ului
Informații de contact
AdresaAnghel Saligny nr. 2B, Loc. Alba Iulia | Municipiul Alba Iulia, Alba
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
238.114
Profit (Lei)
37.041
Număr angajați
1
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 238.114 | 37.041 | 3.087 | 15.941 | 1.518 | 51.087 | 37.281 | 1 |
| 2024 | 203.383 | 40.777 | 3.398 | 23.847 | 2.345 | 62.399 | 41.017 | 1 |
| 2023 | 170.401 | 36.357 | 3.030 | 11.306 | 0 | 47.520 | 36.597 | 1 |
| 2022 | 139.032 | 5.728 | 477 | 8.881 | 0 | 14.473 | 5.968 | 1 |
| 2021 | 165.987 | 50.262 | 4.189 | 16.028 | 0 | 66.530 | 50.502 | 1 |
| 2020 | 101.708 | 9.336 | 778 | 4.817 | 0 | 14.423 | 9.576 | 1 |
| 2019 | 217.526 | 23.243 | 1.937 | 6.751 | 0 | 30.164 | 23.483 | 1 |
| 2018 | 118.480 | 17.436 | 1.453 | 7.727 | 77 | 25.286 | 17.636 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
15.56%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.36%
Lichiditate curentă
3.2
Viteza rotație active
4.53
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
15.56%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.36%
Profit net per salariat
37.041 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 15.56% | 20.05% | 21.34% | 4.12% | 30.28% | 9.18% | 10.69% | 14.72% |
| Marjă profit brut | 16.54% | 21.03% | 22.32% | 5.1% | 31.29% | 10.17% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.36% | 99.41% | 99.34% | 95.98% | 99.52% | 97.49% | 98.98% | 98.87% |
| Profit net per salariat | 37.041 Lei | 40.777 Lei | 36.357 Lei | 5.728 Lei | 50.262 Lei | 9.336 Lei | 23.243 Lei | 17.436 Lei |
Viteza rotație active
4.53
Viteza rotație stocuri
17.2
Durata medie încasare creanțe
1.68 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 4.53 | 3.14 | 3.59 | 9.61 | 2.49 | 7.05 | 7.21 | 4.67 |
| Viteza rotație stocuri | 17.2 | 12.63 | 13.67 | 34.72 | 18.24 | 14.15 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 1.68 zile | 4.07 zile | 2.58 zile | 1.96 zile | 8.73 zile | 2.37 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 238.114 Lei | 203.383 Lei | 170.401 Lei | 139.032 Lei | 165.987 Lei | 101.708 Lei | 217.526 Lei | 118.480 Lei |
Lichiditate curentă
3.2
Lichiditate imediată
2.34
Pondere active imobilizate
2.89%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.2 | 2.62 | 4.2 | 1.63 | 4.15 | 2.99 | 4.47 | 3.27 |
| Lichiditate imediată | 2.34 | 1.94 | 3.1 | 1.18 | 3.58 | 1.5 | 4.47 | 3.27 |
| Pondere active imobilizate | 2.89% | 3.62% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.3% |
| Pondere active circulante | 97.11% | 96.38% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 99.7% |
©Firme.ro