Companie
Detalii identificare
Nume firmăOZIMAP PCS GROUP S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 39871255 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ18/773/2018
EUIDROONRC.J18/773/2018
Data înființării14.09.2018 - 7 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4110
Această clasă include:
-dezvoltarea proiectelor de construcţii, pentru clădiri rezidenţiale şi nerezidenţiale, prin reunirea mijloacelor financiare, tehnice şi fizice pentru realizarea proiectelor de construcţii în vederea vânzării ulterioare. Această clasă exclude: -construcţia de clădiri,
4120 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management a proiectelor privind construcţia de clădiri,
711
-dezvoltarea proiectelor de construcţii, pentru clădiri rezidenţiale şi nerezidenţiale, prin reunirea mijloacelor financiare, tehnice şi fizice pentru realizarea proiectelor de construcţii în vederea vânzării ulterioare. Această clasă exclude: -construcţia de clădiri,
4120 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management a proiectelor privind construcţia de clădiri,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateDezvoltare (promovare) imobiliara
Informații de contact
AdresaNicolae Bălcescu nr. 1, Târgu Jiu, Gorj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
2.769.113
Profit (Lei)
654.449
Număr angajați
1
Vechime
7 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.769.113 | 654.449 | 54.537 | 1.292.755 | 378.341 | 2.726.773 | 1.856.836 | 1 |
| 2024 | 2.025.578 | 568.610 | 47.384 | 632.823 | 67.429 | 3.040.781 | 2.475.387 | 1 |
| 2023 | 2.082.167 | 364.911 | 30.409 | 957.959 | 101.764 | 2.762.972 | 1.906.777 | 1 |
| 2022 | 3.836.937 | 1.538.462 | 128.205 | 302.621 | 136.098 | 1.708.389 | 1.541.866 | 1 |
| 2021 | 0 | 0 | 0 | 1.322.812 | 121.549 | 1.732.667 | 531.404 | 1 |
| 2020 | 1.356.612 | 606.668 | 50.556 | 648.037 | 429 | 1.240.581 | 592.973 | 1 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 783.060 | 473 | 768.892 | -13.695 | 1 |
| 2018 | 0 | 0 | 0 | 273.476 | 473 | 266.161 | -6.842 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
23.63%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
35.25%
Lichiditate curentă
2.11
Viteza rotație active
0.89
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
23.63%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
35.25%
Profit net per salariat
654.449 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 23.63% | 28.07% | 17.53% | 40.1% | 0% | 44.72% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 28.32% | 31.11% | 18.54% | 41.1% | 0% | 45.65% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 35.25% | 22.97% | 19.14% | 99.78% | 0% | 100% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 654.449 Lei | 568.610 Lei | 364.911 Lei | 1.538.462 Lei | 0 Lei | 606.668 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.89
Viteza rotație stocuri
1.12
Durata medie încasare creanțe
9.91 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.89 | 0.65 | 0.73 | 2.08 | 0 | 1.09 | 0 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 1.12 | 0.85 | 1.3 | 3.93 | 0 | 4.31 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 9.91 zile | 83.12 zile | 24.2 zile | 7.85 zile | 0 | 3.02 zile | 0 | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 2.769.113 Lei | 2.025.578 Lei | 2.082.167 Lei | 3.836.937 Lei | 0 Lei | 1.356.612 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Lichiditate curentă
2.11
Lichiditate imediată
0.2
Pondere active imobilizate
12.18%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.11 | 4.81 | 2.88 | 5.65 | 1.31 | 1.91 | 0.98 | 0.97 |
| Lichiditate imediată | 0.2 | 1.03 | 1.21 | 2.42 | 0.17 | 1.43 | 0.09 | 0.06 |
| Pondere active imobilizate | 12.18% | 2.17% | 3.55% | 7.38% | 6.56% | 0.03% | 0.06% | 0.18% |
| Pondere active circulante | 87.82% | 97.83% | 96.45% | 92.62% | 93.44% | 99.97% | 99.94% | 99.82% |
©Firme.ro